OFICJALNIE: Frankie Amaya w New York Red Bulls

OFICJALNIE: Frankie Amaya w New York Red Bulls
Redakcja
Redakcja
Źródło: New York Red Bulls

20-letni Frankie Amaya przenosi się do New York Red Bulls z FC Cinncinnati.

Kwota transferu wynosi 950 tysięcy dolarów. Po spełnieniu warunków kontraktowych konieczne okaże się dopłacenie 150 tysięcy dolarów.

Amerykanin był numerem jeden w drafcie MLS w 2019 roku. W ciągu dwóch lat w FC Cinncinnati środkowy pomocnik strzelił jedną bramkę w 43 spotkaniach. Teraz przeniesie się do NY Red Bulls, z którym podpisał umowę do końca 2024 roku.

Dyrektor sportowy RBNY, Kevin Thelwell, skomentował transfer młodzieżowego reprezentanta kraju.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia umowy i ściągnięcia Frankiego do naszego zespołu w ramach wieloletniego kontraktu. Frankie to zawodnik, którego uważnie obserwowaliśmy i jesteśmy przekonani, że jego umiejętności i atrybuty dobrze pasują do naszej filozofii i stylu gry. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie go do naszego środowiska i wspólne osiągnięcie sukcesu w nadchodzących latach - powiedział.

W zeszłym sezonie Amaya nie poprowadził swojej drużyny do play-offów i FC Cinncinati zajęło ostatnie miejsce w klasyfikacji końcowej Major League Soccer.

Przenosiny do Nowego Jorku są dla niego szansą na lepszy wynik, bowiem w poprzedniej kampanii Red Bulls odpadli w ćwierćfinale play-offów, przegrywając 2-3 z późniejszym mistrzem, Columbus Crew.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy