Oficjalnie: Frei dyrektorem sportowym FC Luzern

Oficjalnie: Frei dyrektorem sportowym FC Luzern
Jarosław Matoga
Jarosław Matoga
Źródło: FC Basel

Alexander Frei już kilka miesięcy temu ogłosił, że z końcem tego sezonu zakończy piłkarską karierę. Teraz poinformował, że od 15 kwietnia zostanie dyrektorem sportowym FC Luzern.

Umowa napastnika z FC Basel obowiązuje do końca tego sezonu, jednak jeden z najbardziej znanych w Europie szwajcarskich zawodników doszedł do porozumienia z prezydentem klubu z Bazylei w kwestii wcześniejszego zakończenia współpracy. W ten sposób Frei ostatnie spotkanie w barwach FC Basel będzie mógł rozegrać 14 kwietnia na Jakob-Park przeciwko FC Zurich. Następnego dnia oficjalnie zostanie dyrektorem sportowym FC Luzern.

Były gracz między innymi Borussii Dortmund zadeklarował, że wprawdzie mógł pozostać w Bazylei i pracować z młodzieżą, lecz wybrał propozycję z Luzerny, ponieważ w ten sposób chce realizować swoje ambicje. - Od czasów gry w FC Luzern pozostał mi wielki sentyment do tego klubu. Teraz chciałbym zrobić dla nich coś dużego, co pomoże w rozwoju klubu - powiedział Frei.

Przypomnijmy, że trenerem FC Luzern jest Ryszard Komornicki. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy