Nowy trener zaskoczył. Eintracht Frankfurt będzie miał sześciu kapitanów
2026-02-04 08:57:36; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Nowym szkoleniowcem Eintrachtu Frankfurt został Albert Riera i zaprowadza w klubie nowe porządki - na swojej pierwszej konferencji prasowej zapowiedział, że jego zespół będzie miał aż sześciu kapitanów.
Eintracht Frankfurt pod wodzą Dino Toppmöller w trwającym sezonie rozczarowywał - w 26 spotkaniach zespół ten stracił aż 60 bramek, a punktowa średnia w tej kampanii wynosiła zaledwie 1,31 „oczka” na mecz. Takie wyniki kosztowały 45-latka utratę posady.
„Die Adler” nieco zaskoczyli przy wyborze nowego szkoleniowca - postawiono na Alberta Rierę, który ostatnio z sukcesami prowadził słoweńskie NK Celje. W poprzednim sezonie doszedł z tym zespołem do ćwierćfinału Ligi Konferencji i sięgnął po krajowy puchar. Niemcy za przedwcześnie zakończoną współpracę ze szkoleniowcem zapłacili Słoweńcom 700 tysięcy euro, a jeszcze mogą do tego dojść bonusy.
We wtorek Riera odbył swoją pierwszą konferencję jako szkoleniowiec Eintrachtu i zaskoczył, ogłaszając, że „Die Adler” będą mieli aż sześciu kapitanów, którzy będą się zmieniać.Popularne
- Kapitanowie są wyraźni: Robin Koch, Mario Götze, Rasmus Kristensen i Arthur Theate. Pozwoliłem drużynie zagłosować na piątego kapitana, którym jest Jonny Burkardt. Za kilka tygodni wybiorę też szóstego kapitana. Chcę graczy z cechami charakteru i liderstwa - ogłosił 43-latek.
Co ciekawe, Riera tego nowatorskiego rozwiązania nie stosował w swoich wcześniejszych klubach.
Na ławce Eintrachtu Hiszpan zadebiutuje w piątek - jego podopieczni zmierzą się wówczas na wyjeździe z Unionem Berlin.














![Real Madryt zrewanżował się Benfice. „Królewscy” bliżej 1/8 finału Ligi Mistrzów [WIDEO]](img/photos/111086/170x113/vinicius-junior.jpg)
![Kanonada we francuskim meczu Ligi Mistrzów! Słodko-gorzka wygrana PSG [WIDEO]](img/photos/115844/170x113/desire-doue.jpg)



![Mateusz Kochalski gra o marzenia. Składy na Karabach - Newcastle United [OFICJALNIE]](img/photos/112959/90x60/mateusz-kochalski.jpg)
![Miłosz Kozak wydał oświadczenie. Ktoś tu nie mówi prawdy [OFICJALNIE]](img/photos/115867/90x60/milosz-kozak.jpg)
![Gianni Infantino zabiera głos w sprawie skandalu w meczu Benfica - Real Madryt [OFICJALNIE]](img/photos/111565/90x60/gianni-infantino.jpg)
![„Odpuszczają” starcie z Jagiellonią Białystok? Kadra Fiorentiny na mecz Ligi Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/105392/90x60/moise-kean.jpg)
![Cracovia reaguje na rezygnację Elżbiety Filipiak [OFICJALNIE]](img/photos/98783/90x60/cracovia.jpg)
![Pomocnik Korony Kielce wylądował w nowym zespole [OFICJALNIE]](img/photos/115866/90x60/milosz-strzebonski.jpg)


![„Odpuszczają” starcie z Jagiellonią Białystok? Kadra Fiorentiny na mecz Ligi Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/105392/170x113/moise-kean.jpg)
![Cracovia reaguje na rezygnację Elżbiety Filipiak [OFICJALNIE]](img/photos/98783/170x113/cracovia.jpg)



