OFICJALNIE: Giorgio Chiellini potwierdził swój transfer. Pierwszy zagraniczny w karierze

OFICJALNIE: Giorgio Chiellini potwierdził swój transfer. Pierwszy zagraniczny w karierze fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Giorgio Chiellini [Twitter]

Giorgio Chiellini potwierdził transfer do Los Angeles FC. Uprzednio piłkarz rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Juventusem.

Legendarny obrońca jeszcze kilka miesięcy temu nie miał w planach wyjazdu z Europy, ale przegrane przez reprezentację Włoch baraże o awans na Mistrzostwa Świata 2022 zmieniły jego percepcję.

Zawodnik uznał, że to odpowiedni moment na sportową emeryturę w Major League Soccer, dlatego pozytywne przyjął zainteresowanie Wancouver Whitecaps i Los Angeles FC. Ostatecznie lepsze argumenty miał ten drugi klub.

Giorgio Chiellini nie tak dawno ustalił w Mediolanie ostatnie warunki współpracy, co sprawiło, że nic nie stało już na przeszkodzie, aby ogłosić formalnie transfer.

Dokonał tego sam 37-latek, prezentując się w mediach społecznościowych ubrany w klubową odzież. Tym samym operacja stała się faktem.

Mistrz Europy 2020, które odbywały się przed 12 miesiącami, podpisał kontrakt ważny do 31 grudnia 2023 roku.

Los Angeles FC to lider tabeli Konferencji Zachodniej. W jego barwach występuje między innymi Carlos Vela, dotąd największa gwiazda drużyny.

Chiellini we włoskiej Serie A rozegrał równo 430 spotkań, a z Juventusem był związany od połowy 2005 roku. Przeżył zatem spadek i powrót do włoskiej ekstraklasy po aferze Calciopioli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy