OFICJALNIE: Gwiazda reprezentacji Luksemburga skazana. Werdykt może zaskakiwać

OFICJALNIE: Gwiazda reprezentacji Luksemburga skazana. Werdykt może zaskakiwać fot. Slovan Bratysława
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tribunal d'arrondissement

Gerson Rodrigues został uznany winnym dokonania trzech napaści oraz obrażenia funkcjonariuszy. Sąd okazał się jednak dla niego łaskawy i wymierzył mu karę 18 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 1500 euro.

Reprezentacja Luksemburga, w składzie z 28-letnim skrzydłowym, nie napisała pięknego kawałka historii w postaci wywalczenia awansu na Mistrzostwa Europy za sprawą uznania w półfinale play-offów wyższość Gruzji, która potem uporała się z Grecją i w ten sposób zagra po raz pierwszy na kontynentalnym turnieju.

Gerson Rodrigues należał z pewnością do grona najbardziej niepocieszonych piłkarzy, ponieważ bardzo mocno liczył i wierzył w to, że wraz z drużyną narodową sprawią olbrzymią niespodziankę. Koniec końców pozostało jej rozegranie finału pocieszenia z Kazachstanem (2:1), w którym do największa gwiazda reprezentacji zanotowała trafienie oraz asystę.

Piłkarz Slovana Bratysława nie mógł naturalnie w pełni cieszyć się z tego rezultatu nie tylko przez wcześniejszą porażkę, ale i wyrok rodzimego wymiaru sprawiedliwość.

Ten uznał go w środę winnym dokonania trzech napaści - na dwóch mężczyzn odpowiednio w 2019 (poszkodowany miał doznać poważnych obrażeń i przejść kilka operacji) i 2022 roku oraz uderzenie byłej partnerki Emilie Boland, w której obecności obraził także wezwanych na interwencję funkcjonariuszy. Wszystkie te zdarzenia miały miejsce po wcześniejszych wizytach gracza w klubach nocnych.

Na swoje szczęście nie trafi do więżenia, ponieważ sędzia zawiesił mu karę 18 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto zobligował 28-latka do zapłacenia grzywny w wysokości 1500 euro.

Skrzydłowy nie przejął się zapewne zbytnio tym wyrokiem, ponieważ ani razu nie pojawił się w sądzie w celu złożenia jakichkolwiek wyjaśnień, powierzając całą sprawę w ręce swojego adwokata, który domagał się jego całkowitego uniewinnienia z powodu braku możliwości wyciągnięcia jednoznacznych wniosków ze złożonych zeznań.

Prokuratura oczekiwała z kolei 15 miesięcy kary w zawieszeniu oraz skierowania zawodnika na terapię mającą na celu opanowanie jego agresywności.

Zainteresowane strony mają 40 dni na złożenie apelacji.

Gerson Rodrigues dołączył zimą do Slovana Bratysława w ramach wypożyczenia z Dynama Kijów. Od tego czasu zdążył strzelić pięć goli oraz zanotować asystę w ośmiu występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy