OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021

OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: IFAB

Międzynarodowa Rada Piłkarska zdecydowała się przedłużyć okres tymczasowego przepisu o możliwości dokonywania pięciu zmian w trakcie meczu do zakończenia sezonu 2020/2021.

Pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach wielu piłkarskich rozgrywek konieczność ich tymczasowego zawieszenia i następnie dokończenia w ekspresowym tempie.

Z tego też powodu wielu przedstawicieli poszczególnych ligowych zmagań oraz sami zawodnicy zwrócili się do International Football Association Board (IFAB), czyli organizacji zajmującej się tworzeniem przepisów gry w piłkę nożną, z prośbą o tymczasowe zwiększenie limitu dozwolonych zmian w trakcie spotkań z trzech do pięciu.

Międzynarodowa Rada Piłkarska postanowiła się do niej przychylić i zmieniła stosowny przepis, który miał obowiązywać do końca grudnia 2020 roku.

Jednocześnie od tego momentu wysłannicy IFAB uważnie przyglądali się tworzonym kalendarzom na kolejne rozgrywki i uznali za stosowne konieczność wydłużenia wspomnianego udogodnienia do 31 lipca 2021 roku oraz na międzynarodowe zawody zaplanowane na przełom lipca i sierpnia.

O tym, czy przepis dotyczący możliwości dokonywania pięciu zmian w regulaminowym czasie gry (szósta w dogrywce) zostanie wprowadzony w danych rozgrywkach, zdecyduje organizator rozgrywek.

Do tej pory z takowego udogodnienia skorzystano w Bundeslidze, Serie A, Premier League czy LaLidze. Z kolei po stronie przeciwników tego przepisu stanęła między innymi Ekstraklasa.

Więcej na temat: Oficjalnie IFAB FIFA Przepisy

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium OFICJALNIE: Everton Soares, Vertonghen i Waldschmidt w Benfice! OFICJALNIE: Everton Soares, Vertonghen i Waldschmidt w Benfice! Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy