OFICJALNIE: Igor Štimac selekcjonerem Indii

OFICJALNIE: Igor Štimac selekcjonerem Indii fot. Wikipedia
Jan Piekutowski
Źródło: AIFF

Indyjski Związek Piłki Nożnej podał do publicznej wiadomości, że od teraz za wyniki osiągane przez ich reprezentację będzie odpowiadał Igor Štimac.

Chorwat pracuje w zawodzie trenera już od czternastu lat. Do tej pory prowadził w swojej karierze takie drużyny jak NK Zagrzeb czy NK Zadar. Ponadto przez rok pełnił funkcję selekcjonera narodowej reprezentacji, z którą rozstał się po wywalczeniu drugiego miejsca w grupie w eliminacjach Mistrzostw Świata w Brazylii.

W ostatnim czasie pracował poza Europą i z tego też powodu niewielu ekspertów zdziwił fakt, że zdecydował się zaakceptować ofertę Indyjskiego Związku Piłki Nożnej, o którą walczył z wieloma szkoleniowcami takimi jak Albert Roca (były selekcjoner Arabii Saudyjskiej) czy Håkan Ericson (były selekcjoner reprezentacji Szwecji U-21).

51-latek związał się z kadrą „Niebieskich Tygrysów” do końca maja 2021 roku, co oznacza, że poprowadzi ją na razie w eliminacjach do mundialu w Katarze.

Indie swój pierwszy mecz pod wodzą brązowego medalisty z Mistrzostwa Świata z 1998 roku zagrają z Curacao. To spotkanie odbędzie się 5 czerwca.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy