Oficjalnie: Imbula w Porto

Oficjalnie: Imbula w Porto
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: FC Porto

Giannelli Imbula przechodzi do FC Porto.

Francuz miał początkowo dołączyć do Interu, który jako pierwszy osiągnął porozumienie z Olympique Marsylia. Mimo ustalenia warunków kontraktu z zawodnikiem, ten wybrał jednak ofertę z Portugalii. "Smoki" do rywalizacji o 22-latka włączyły się w ostatniej chwili, niwecząc plany Włochów na ostatniej prostej ku finalizacji transakcji. Wpływ na decyzję zawodnika miała prawdopodobnie gra w europejskich pucharach.

Porto zapłaci "OM" 20 milionów euro, co jest sprzeczne z wcześniejszymi spekulacjami. Informowano bowiem, że dojdzie do wypożyczenia z opcją obowiązkowego zakupu. Transfer definitywny za taką kwotę oznacza pobicie klubowego rekordu - dotychczas najdroższym piłkarzem w historii wicemistrza kraju był Hulk.

Imbula przeszedł dziś testy medyczne, po których parafował umowę, wiążącą go z nowym zespołem do 2020 roku. W kontrakcie zawarto klauzulę wynoszącą 50 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy