Oficjalnie: Iwański i Sularz ukarani za korupcję

Oficjalnie: Iwański i Sularz ukarani za korupcję fot. Transfery.info
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: PZPN

Maciej Iwański i Wojciech Sularz zostali ukarani przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej za przewinienia na tle korupcyjnym.

Iwański to były gracz między innymi Zagłębia Lubin i Legii Warszawa. Zawodnik został zdyskwalifikowany na rok w zawieszeniu na trzy lata oraz ukarany grzywną w wysokości 50 tysięcy złotych. Jest to wynik ustawienia meczu z Cracovią w 2006 roku, w ostatniej kolejce rozgrywek. Występujący wówczas w Zagłębiu Iwański miał "dorzucić się" do zbiórki pieniężnej dla piłkarzy Cracovii.

Akt oskarżenia w tej sprawie objął łącznie aż szesnastu zawodników wystepujących w tym czasie w Zagłębiu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co pozwoliło "Miedziowym" na grę w Pucharze UEFA. Iwański dopiero teraz został ukarany, ponieważ wcześniej uniemożliwiał to jego pobyt w Turcji. Do Polski wrócił latem bieżącego roku.

Wojciechowi Sularzowi postawiono zarzuty pięciu przewinień korupcyjnych z sezonu 2004-05. Był on wówczas dyrektorem, a później prezesem Jagiellonii Białystok. W 2004 roku jego zespół obronił się przed spadkiem z drugiej ligi (dzisiejszy odpowiednik pierwszej ligi), a już dwa sezony później bił się w barażach o występy w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W 2009 roku Jagiellonia, w związku z udowodnioną członkom jej zarządu korupcją miała zostać zdegradowana z Ekstraklasy do niższej ligi. Ostatecznie postanowiono, że na początku następnego sezonu zostanie jej odjęte dziesięć punktów.

Autor: Łukasz Wrzosek

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy