OFICJALNIE: Jan Urban wraca do Ekstraklasy

OFICJALNIE: Jan Urban wraca do Ekstraklasy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Jan Urban ponownie będzie odpowiedzialny za wyniki odnoszone przez Górnika Zabrze. Z klubu odchodzi Bartosch Gaul.

Posada Bartoscha Gaula w Górniku Zabrze od jakiegoś czasu wisiała na włosku, na co wpływ miało tylko jedno zwycięstwo w siedmiu meczach rundy wiosennej Ekstraklasy. W piątek ekipa z województwa śląskiego pokonała Wisłę Płock 3:2, odrabiając dwubramkową stratę. Dwoma trafieniami popisał się Lukas Podolski. Zwycięstwo nie uratowało jednak szkoleniowca.

- Trenerowi Bartoschowi chcielibyśmy bardzo podziękować za spędzony w Zabrzu czas. Życzymy mu wszyscy jako klub powodzenia w dalszej trenerskiej karierze. Będziemy obserwować rozwój młodego szkoleniowca. Za pracę z drużyną i dostarczone sportowe emocje serdecznie dziękujemy - powiedział Adam Matysek, prezes Górnika.

Gaul żegna się z klubem z bilansem dziewięciu wygranych, siedmiu remisów i 12 porażek.

Jego miejsce zajmie Jan Urban, w przeszłości piłkarz Górnika, który jego trenerem był już w sezonie 2021/2022 zakończonym przez zabrzan na ósmym miejscu w tabeli.

Aktualnie z dorobkiem 28 punktów plasują się oni na czternastej lokacie.

- Górnik to mój dom, serce zawsze jest trójkolorowe i kiedy tylko mogę pomóc klubowi, jestem do dyspozycji. Czeka nas ciężka praca, ale wiara w dobre wyniki jest nie tylko słowem, ale i przekonaniem. Drużyna ma potencjał i my go wykorzystamy, by wygrywać - przyznał 60-letni Urban.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy