OFICJALNIE: Jean Michaël Seri wrócił z Premier League do Ligue 1

OFICJALNIE: Jean Michaël Seri wrócił z Premier League do Ligue 1 fot. Bordeaux
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bordeaux

Jean Michaël Seri dołączył do FC Girondins de Bordeaux.

Doświadczony pomocnik przeniósł się do francuskiego zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Fulham.

Nowy tymczasowy pracodawca 29-letniego zawodnika nie ujawnił, czy nabył jednocześnie prawo do możliwości dokonania definitywnego wykupu Iworyjczyka po zakończeniu obecnego sezonu.

Można jednak przypuszczać, że bez względu na to przedstawiciele „Żyrondystów” podejmą stosowne rozmowy z klubem z Londynu, o ile Jean Michaël Seri będzie prezentował się solidnie w dalszej części trwających rozgrywkach w ich barwach.

Dla wielokrotnego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej podpisanie umowy z Bordeaux oznacza dla niego powrót do Ligue 1, ponieważ w przeszłości z powodzeniem występował w tych zmaganiach w OGC Nice.

Wówczas środkowy pomocnik wzbudzał olbrzymie zainteresowanie swoją osobą, o czym świadczy fakt, że w swoich szeregach chciała go widzieć nawet FC Barcelona. Ostatecznie „Duma Katalonii” zrezygnowała ze starań o jego zakontraktowanie po błędnym odczytaniu ważności klauzuli odstępnego widniejącej w porozumieniu z „Le Gym”.

Rok później ten fakt wykorzystało wspomniane Fulham, które wyłożyło aż 30 milionów euro na sprowadzenie 29-latka. Ten nie prezentował się w jego szeregach już tak rewelacyjnie i nie pomógł drużynie z Craven Cottage utrzymać się z Premier League.

Z tego też powodu trafił w minionym sezonie na wypożyczenie do Galatasaray. Iworyjczyk rozegrał całkiem udany sezon w zespole ze Stambułu, ale ten nie skorzystał z opcji do zatrzymania go na stałe w swoich szeregach i w efekcie Seri wrócił do Anglii, gdzie w trwających rozgrywkach pojawił się tylko dwukrotnie na boisku w Pucharze Ligi Angielskiej.

Teraz środkowy pomocnik liczy na to, że zacznie dużo częściej pojawiać się na boisku i jednocześnie pomoże Bordeaux osiągnąć wyznaczone cele.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy