OFICJALNIE: Jean-Pierre Papin wraca do Marsylii po 30 latach

OFICJALNIE: Jean-Pierre Papin wraca do Marsylii po 30 latach
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Marsylia

Jean-Pierre Papin, zdobywca Złotej Piłki z 1991 roku w barwach Olympique’u Marsylia, wrócił do klubu.

Legenda piłki nożnej jeszcze przed definitywnym końcem kariery rozpoczęła swoją przygodę z trenowaniem. Bardzo szybko Francuz otrzymał szansę sprawdzenia się na drugim ligowym szczeblu w ojczyźnie.

Racing Strasbourg pod jego wodzą spisywał się całkiem nieźle, o czym świadczy 21 wygranych i 13 remisów w 42 spotkaniach.

Niedługo potem był awans i posada w pierwszoligowym RC Lens. Tu nie wyglądało jednak to już tak dobrze, stąd ponowne zejście na niższy szczebel.

Ostatnie nieco ponad dwa lata to posada w czwartej lidze. W tym czasie prowadził on C'Chartres Football.

28 października Jean-Pierre Papin opuścił stanowisko i wydawało się nawet, że to może oznaczać definitywne usunięcie się w cień.

Dzisiaj Olympique Marsylia dosyć niespodziewanie poinformował, że 59-latek został doradcą Pablo Longorii w Olympique’u Marsylia. Jego rola pozwoli mu także na stałe przebywanie z drużyną.

– Będzie z nami w codziennym życiu klubu, obecny na wszystkich meczach, domowych i wyjazdowych. Dzięki swojej wizji futbolu zaoferuje nam dobre rady – powiedział sternik klubu.

Dla Papina to powrót na Stade Vélodrome po 30 latach. Jako zawodnik wygrał z tą drużyną cztery razy francuską ekstraklasę, a w międzyczasie odebrał Złotą Piłkę.

Później oglądaliśmy go w barwach Milanu czy Bayernu Monachium.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy