OFICJALNIE: Jean-Pierre Papin wraca do Marsylii po 30 latach

OFICJALNIE: Jean-Pierre Papin wraca do Marsylii po 30 latach
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Marsylia

Jean-Pierre Papin, zdobywca Złotej Piłki z 1991 roku w barwach Olympique’u Marsylia, wrócił do klubu.

Legenda piłki nożnej jeszcze przed definitywnym końcem kariery rozpoczęła swoją przygodę z trenowaniem. Bardzo szybko Francuz otrzymał szansę sprawdzenia się na drugim ligowym szczeblu w ojczyźnie.

Racing Strasbourg pod jego wodzą spisywał się całkiem nieźle, o czym świadczy 21 wygranych i 13 remisów w 42 spotkaniach.

Niedługo potem był awans i posada w pierwszoligowym RC Lens. Tu nie wyglądało jednak to już tak dobrze, stąd ponowne zejście na niższy szczebel.

Ostatnie nieco ponad dwa lata to posada w czwartej lidze. W tym czasie prowadził on C'Chartres Football.

28 października Jean-Pierre Papin opuścił stanowisko i wydawało się nawet, że to może oznaczać definitywne usunięcie się w cień.

Dzisiaj Olympique Marsylia dosyć niespodziewanie poinformował, że 59-latek został doradcą Pablo Longorii w Olympique’u Marsylia. Jego rola pozwoli mu także na stałe przebywanie z drużyną.

– Będzie z nami w codziennym życiu klubu, obecny na wszystkich meczach, domowych i wyjazdowych. Dzięki swojej wizji futbolu zaoferuje nam dobre rady – powiedział sternik klubu.

Dla Papina to powrót na Stade Vélodrome po 30 latach. Jako zawodnik wygrał z tą drużyną cztery razy francuską ekstraklasę, a w międzyczasie odebrał Złotą Piłkę.

Później oglądaliśmy go w barwach Milanu czy Bayernu Monachium.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego nie ma jeszcze werdyktu w sprawie skandalu na meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław Dlatego nie ma jeszcze werdyktu w sprawie skandalu na meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy