OFICJALNIE: Jedno okno, dwie największe sprzedaże w historii New York City FC. Imponujące 25 milionów euro zarobku
2023-07-26 18:14:20; Aktualizacja: 2 lata temu
Al-Rayyan sprowadziło do siebie Gabriela Pereirę. Za 21-latka New York City FC otrzymało dziesięć milionów euro.
Gabriel Pereira dos Santos, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko tego piłkarza, to ofensywny zawodnik urodzony w São Paulo.
Swoją karierę piłkarską zaczynał w tamtejszym Corinthians. W ich koszulce wystąpił 48 razy, jednak jego statystyki wyglądały tragicznie. Strzelił zaledwie dwa gole i zanotował trzy asysty, jednak to wystarczyło, by zwrócić na siebie uwagę przedstawicieli New York City FC.
Amerykanie w marcu ubiegłego roku zapłacili za Brazylijczyka pięć milionów euro i z pewnością nie żałują podjętego ryzyka.Popularne
Młody skrzydłowy należał od tego czasu do najlepszych graczy zespołu. Dla drużyny z Wielkiego Jabłka zdobył 15 bramek i zanotował osiem asyst w 56 spotkaniach.
Swoją postawą zapracował na transfer do Kataru. Nowojorczycy otrzymają za niego dziesięć milionów euro i określony procent z przyszłego transferu. Za wyższą kwotę, również w tym oknie, zespół sprzedał jedynie Taty'ego Castellanosa, za którego Lazio Rzym niedawno zapłaciło 15 milionów euro. Oznacza to zarobek 25 milionów euro w jednym okresie transferowym.
NYCFC na razie spokojnie wydaje pieniądze, bo Birk Risa kosztował milion euro, a Monsef Bakrar - dwa miliony euro.
Pereira trafi w Katarze pod skrzydła znanego portugalskiego trenera - Leonardo Jardima. W drużynie spotka znanych z europejskich boisk Sofiane Boufala, Thiago Mendesa czy Rodrigo Moreno, z czego dwaj ostatni również dołączyli do drużyny w tym okienku.
Wydaje się, że Al-Rayyan chce uciec od przeciętności, w której trwało przez ostatnie dwa sezony. Ich transfery wyglądają imponująco, więc ambicje być może sięgają nawet walki o, pierwsze od 2016 roku, mistrzostwo.







![Miał na stole cztery opcje z Ekstraklasy, wybrał transfer do rewelacji Ligi Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/113907/170x113/irfan-can-egribayat.jpg)


![Jan Bednarek najlepszym obrońcą ligi. Czwarty miesiąc z rzędu! [OFICJALNIE]](img/photos/114471/170x113/jan-bednarek.jpg)


![Było wypożyczenie, jest transfer definitywny. Matěj Kovář opuścił Bayer Leverkusen [OFICJALNIE]](img/photos/92451/170x113/matej-kovar.jpg)




![Jan Bednarek najlepszym obrońcą ligi. Czwarty miesiąc z rzędu! [OFICJALNIE]](img/photos/114471/90x60/jan-bednarek.jpg)


![Było wypożyczenie, jest transfer definitywny. Matěj Kovář opuścił Bayer Leverkusen [OFICJALNIE]](img/photos/92451/90x60/matej-kovar.jpg)








