OFICJALNIE: Jermain Defoe wraca do Tottenhamu w podwójnej roli

OFICJALNIE: Jermain Defoe wraca do Tottenhamu w podwójnej roli fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Tottenham Hotspur F.C.

Tottenham poinformował o nawiązaniu współpracy z byłym wybitnym napastnikiem – Jermainem Defoe. Legenda „Kogutów” zajmie się między innymi szkoleniem młodzieży.

39-latek wraca do drużyny, z którą był związany przez niemal dekadę swojej zawodowej kariery piłkarza, zdobywając w tym czasie 143 bramki na przestrzeni 363 występów.

Nową rolą Defoe w dobrze znanym mu otoczeniu będzie praca w akademii klubowej, gdzie rozpocznie ścisłą współpracę z zespołem trenerskim, aby przekazać swoje ogromne doświadczenie i wiedzę młodym graczom w kategoriach wiekowych od 17 do 21 lat.

Anglik zebrał już pierwsze szlify trenerskie w Rangersach. Na Ibrox Stadium piastował przez krótki okres czasu funkcję asystenta pierwszego szkoleniowca „The Gers” - Stevena Gerrarda.

39-latek swoją pracę z młodzieżą Tottenhamu łączyć będzie ze stanowiskiem ambasadora klubu.

Tym samym drużyna z północnej części angielskiej stolicy kontynuuje swoją politykę, obsadzając w swych strukturach postacie znane kibicom z Bill Nicholson Way.

Menedżer Bournemouth Scott Parker i Ryan Mason, który obecnie asystuje Antonio Conte również szkolili swe trenerskie umiejętności dbając o rozwój młodzieży „Kogutów”. Wcześniej na podobną ściężkę zdecydował się Ledley King.

Jermain Defoe na przestrzeni całej kariery reprezentował także West Ham United, AFC Bournemouth, Portsmouth, Toronto FC, Sunderland i Rangers. Boiskową przygodę zwieńczył na 762 występach, w których zdołał 305-krotnie umieścić piłkę w siatce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy