OFICJALNIE: Joel Ordóñez w Club NXT, akademii Club Brugge. Rekordowa inwestycja

OFICJALNIE: Joel Ordóñez w Club NXT, akademii Club Brugge. Rekordowa inwestycja fot. Club Brugge
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Club Brugge | Nicolo Schira

Club Brugge ogłosiło bardzo intrygujący transfer 18-letniego Joela Ordóñeza, który swoją przygodę zapoczątkuje w sekcji młodzieżowej.

Głównym przeznaczeniem przedstawionego zawodnika są występy na środku obrony. Przez ostatni czas Ekwadorczyk rozwijał umiejętności w ojczyźnianym Independiente del Valle, gdzie imponował swoją postawą na poziomie Serie A.

W międzyczasie 18-latek uczestniczył także w rozgrywkach Copa Libertadores U-20, będąc dosłownie o włos od zanotowania pierwszego trofeum w swoim życiorysie. W finale turnieju jego ekipa przegrała jednak po konkursie rzutów karnych z rówieśnikami z urugwajskiego CA Peñarol.

Według nieoficjalnych doniesień pozyskanie Joela Ordóñeza kosztowało Belgów blisko cztery miliony euro, co stanowi absolutny rekord, jeśli spojrzeć na historię nabytków bezpośrednio do akademii. Transakcja odbyła się po aktywowaniu klauzuli zawartej w umowie.

Długość obowiązywania współpracy w nowym otoczeniu nie została bliżej określona.

Dotychczas działacze mistrza Belgii nie pozwalali sobie wydawać na zawodników takiego pokroju więcej niż pół miliona euro.

Zespół pod szyldem Club NXT przygotowuje się do zmagań na drugim szczeblu rozgrywek ligowych. Sezon startuje 12 sierpnia, a w pierwszej kolejce przyjdzie mu się zmierzyć z rezerwami Standardu Liège.

Belgia to popularny kierunek dla wschodzących gwiazd z Ekwadoru. Dla przykładu, ostatnimi czasy do lepszych zespołów dołączyły takie talenty, jak Nilson Angulo (Anderlecht), Anthony Valencia (Royal Antwerp) czy Ángelo Preciado (Genk).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy