OFICJALNIE: Joleon Lescott wznawia karierę. Zagra w Pucharze Króla

OFICJALNIE: Joleon Lescott wznawia karierę. Zagra w Pucharze Króla fot. Photo Works / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Racing Murcia

Joleon Lescott podpisał krótkoterminową umowę z Racingiem Murcia.

Klub występujący w czwartej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii uznał po wywalczeniu awansu na główny szczebel Pucharu Króla, że musi w wyjątkowy sposób upamiętnić ten moment i postanowił przygotować się w należyty sposób do występu przeciwko Levante (16 grudnia).

W tym celu władze ekipy z Nueva Condomina zwróciły się z prośbą do krajowej federacji o umożliwienie im rozegrania tego meczu w Dubaju oraz rozpoczęły poszukiwania emerytowanych oraz wolnych piłkarskich gwiazd znajdujących się w ich zasięgu, które mogłyby wystąpić dla nich w tym pojedynku.

Wiemy już, że Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej nie wyraził zgody na wyjazd obu drużyn do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ten stan rzeczy nie zniechęcił jednak przedstawicieli Racingu Murcia do podjęcia się próby zakontraktowania głośnych nazwisk.

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się nawet informacje wskazujące na to, że szeregi klubu z obrzeży profesjonalnego futbolu na Półwyspie Iberyjskim mogą zasilić Samuel Eto'o czy Antonio Cassano. Na razie obaj emerytowani napastnicy nie zdecydowali się na przyjęcie lub odrzucenie otrzymanej propozycji, ale za to na podpisanie krótkoterminowej umowy z hiszpańskim zespołem skusił się Joleon Lescott.

Angielski defensor zakończył profesjonalną karierę w 2017 roku, ponieważ nie czuł się już na siłach, aby kontynuować swoją przygodę z futbolem na profesjonalnym poziomie.

Teraz były gracz takich drużynach jak Wolverhampton, Everton, Manchester City, West Bromwich Albion, Aston Villa, AEK Ateny oraz Sunderland ma czuć się na tyle dobrze, że będzie w stanie w stosunkowo krótkim czasie przygotować się do występu przeciwko Levante w Pucharze Króla.

38-latek jest teraz bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym członkiem Racingu Murcia, który latem nawiązał współpracę z bratem Paula Pogby - Mathiasem.

Niewykluczone, że w najbliższych dniach ekipa z Tercera División - Grupo 13 (B) ogłosi nazwiska kolejnych zakontraktowanych znanych i emerytowanych piłkarzy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy