OFICJALNIE: Jonathan dos Santos znalazł klub. Sentymentalna podróż

OFICJALNIE: Jonathan dos Santos znalazł klub. Sentymentalna podróż fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Club América | ESPN

Jonathan dos Santos, którego kontrakt z Los Angeles Galaxy wygasa 31 grudnia, będzie kontynuował karierę w Club América.

Meksykanin urodził się w Monterrey i to tam stawiał pierwsze kroki w futbolu. Niedługo potem trafił jednak do akademii młodzieżowej FC Barcelony, w której to wypłynął na szerokie wody.

Środkowy pomocnik w 2012 roku awansował na stałe do pierwszego zespołu, ale konkurencja w postaci Xaviego, Andrésa Iniesty czy Cesca Fàbregasa skutecznie wybiła mu z głowy marzenia o regularnych występach.

Licząc od 2009 roku, gdy zadebiutował on w barwach „Dumy Katalonii”, do połowy 2014 roku rozegrał 28 spotkań i raz wpisał się na listę strzelców. O wiele lepiej radził sobie po przeprowadzce do Villarrealu.

Tam stał się ważną postacią drużyny, a z wielką uwagą zaczęły mu się przyglądać kluby z innych zakątków świata. Tak w 2017 roku trafił do Los Angeles Galaxy, w którym grał już wtedy Giovani dos Santos, jego starszy brat.

Los rodzeństwa jest ze sobą bardzo mocno połączony. Kiedy bowiem jeden z nich opuścił Club América, drugi przybywa teraz do ojczyzny. 31-letni Jonathan dos Santos związał się z mistrzem Meksyku do 31 grudnia 2024 roku. W nowym klubie spotka Guillermo Ochoę, Miguela Layúna czy Renato Ibarrę.

58-krotny reprezentant „El Tri” w poprzedniej ekipie zgromadził 105 występów okraszonych siedmioma trafieniami i taką samą liczbą asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy