OFICJALNIE: Kadra Brazylii na Mistrzostwa Świata U-17

OFICJALNIE: Kadra Brazylii na Mistrzostwa Świata U-17
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CBF

Poznaliśmy nazwiska utalentowanych brazylijskich zawodników, którzy wezmą udział w nadchodzących Mistrzostwach Świata U-17.

Tegoroczny mundial dla zawodników do lat 17 odbędzie się między 26 października a 17 listopada w Brazylii. Gospodarze swój siedemnasty udział w turnieju o miano najlepszej młodzieżowej drużyny globu rozpoczną od rywalizacji z Kanadą, Nową Zelandią oraz Angolą w grupie A.

Zespół ze strefy CONMEBOL świętował do tej pory tylko trzykrotnie zdobycie tytułu dla najlepszej ekipy na świecie w tej kategorii wiekowej. Ostatni raz miało to miejsce w 2003 roku. Warto jednak nadmienić, że z tej imprezy na poważnie na europejskich boiskach zdołali później zaistnieć jedynie Ederson (OGC Nice, Olympique Lyon, Lazio) oraz Ronny (Sporting CP, Hertha).

Obecnie niewiele na to wskazuje, aby ściany miały pomóc młodej ekipie „Canarinhos”, która już w kontynentalnych mistrzostwach zaprezentowała się na tyle słabo, że zakończyła zmagania na fazie grupowej. Tym razem aż tak źle nie powinno być, ponieważ ich przeciwnicy nie są z najwyższej półki.

Co prawda kadra Brazylii nie prezentuje się zbyt okazale, ale znajdują się w niej dwaj bardzo obiecujący graczy - Reinier Jesus Carvalho i Talles Magno Bacelar Martins, dla których występ w tej imprezie może stanowić idealne okno wystawowe przed przyszłym transferem do jednego z mocniejszych europejskich klubów.

KADRA BRAZYLII U-17

Bramkarze:
Cristian (Atlético Mineiro),
Marcelo (Fluminense),
Matheus Donelli (Corinthians).

Obrońcy:
Gustavo Garcia (Palmeiras),
Henri (Palmeiras),
Luan Patrick (Atletico Paranaense),
Patryck (São Paulo),
Paulo Eduardo (Cruzeiro),
Renan (Palmeiras),
Yan (Coritiba).

Pomocnicy:
Daniel Cabral (Flamengo),
Diego Rosa (Grêmio),
Matheus Araújo (Corinthians),
Reinier (Flamengo),
Sandry (Santos),
Talles Costa (São Paulo).

Napastnicy:
Gabriel Veron (Palmeiras),
João Peglow (Internacional),
Juan ( São Paulo),
Kaio Jorge (Santos),
Talles Magno (Vasco da Gama).

Polecamy również zapoznać się z kadrami -  Hiszpanii U-17Francji U-17, Meksyku U-17, Włoch U-17, Argentyny U-17, Kamerunu U-17, Nigerii U-17, Stanów Zjednoczonych U-17 i Holandii U-17.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy