OFICJALNIE: Kadra Włoch na Mistrzostwa Świata U-17

OFICJALNIE: Kadra Włoch na Mistrzostwa Świata U-17
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIGC

Poznaliśmy nazwiska utalentowanych włoskich zawodników, którzy wezmą udział w nadchodzących Mistrzostwach Świata U-17.

Tegoroczny mundial dla zawodników do lat 17 odbędzie się między 26 października a 17 listopada w Brazylii. Włochy swój ósmy udział w turnieju o miano najlepszej młodzieżowej drużyny globu rozpoczną od rywalizacji z Wyspami Salomona, Meksykiem oraz Paragwajem w grupie F.

Zespół ze strefy UEFA nie świętował do tej pory zdobycia tytułu dla najlepszej ekipy na świecie w tej kategorii wiekowej. Najbliżej osiągnięcia tego celu był w 1987 roku, kiedy to zajęli czwarte miejsce po porażkach w decydujących pojedynkach z dwiema afrykańskimi drużynami - Nigerią (0:1) oraz Wybrzeżem Kości Słoniowej (1:2 po dogrywce).

Ekipie z Półwyspu Apenińskiego, która jedzie do Brazylii jako aktualny wicemistrz Europy, będzie niezwykle trudno zbliżyć się choćby do powtórzenia tego wyniku, ponieważ w gronie wybrańców Carmine'a Nunziata zabrakło największej gwiazdy - Sebastiano Esposito. Młody napastnik nie otrzymał zgody ze strony władz i sztabu szkoleniowego Interu Mediolan na udział w tym turnieju.

Z tego też powodu jego funkcję w młodzieżowej drużynie narodowej będą starali się przejąć Lorenzo Pirola i Simone Panada, którzy należeli do wyróżniających się zawodników na wspomnianym już imprezie o miano najlepszej ekipy do lat 17 na Starym Kontynencie.

KADRA WŁOCH U-17

Bramkarze:
Manuel Gasparini (Udinese),
Filippo Rinaldi (Parma),
Marco Molla (Bologna).

Obrońcy:
Francesco Lamanna (Cremonese),
Matteo Ruggeri (Atalanta),
Christian Dalle Mura (Fiorentina),
Lorenzo Pirola (Inter),
Destiny Udogie (Hellas Verona),
Tommaso Barbieri (Novara),
Alessandro Pio Riccio ( Juventus),
Lorenzo Moretti (Inter).

Pomocnicy:
Simone Panada (Atalanta),
Michael Brentan (Sampdoria),
Franco Tongya (Juventus),
Samuele Giovane (Atalanta),
Riccardo Boscolo Chio (Inter),
Andrea Capone (AC Milan),
Gaetano Pio Oristanio (Inter).

Napastnicy:
Degnand Gnonto (Inter),
Lorenzo Colombo (AC Milan),
Nicoló Cudrig (AS Monaco).

Polecamy również zapoznać się z kadrami -  Hiszpanii U-17Brazylii U-17Francji U-17Meksyku U-17, Argentyny U-17, Kamerunu U-17, Nigerii U-17, Stanów Zjednoczonych U-17 i Holandii U-17.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór Złoty But: Lewandowski nowym liderem Złoty But: Lewandowski nowym liderem Coutinho dostępny za zaledwie 10 milionów euro?! FC Barcelona otwarta na ponowne wypożyczenie Coutinho dostępny za zaledwie 10 milionów euro?! FC Barcelona otwarta na ponowne wypożyczenie Bellerín otwarty na opuszczenie Arsenalu. Chce większych wyzwań Bellerín otwarty na opuszczenie Arsenalu. Chce większych wyzwań

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy