OFICJALNIE: Kadra Argentyny na Mistrzostwa Świata U-17

OFICJALNIE: Kadra Argentyny na Mistrzostwa Świata U-17
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AFA

Poznaliśmy nazwiska utalentowanych argentyńskich zawodników, którzy wezmą udział w nadchodzących Mistrzostwach Świata U-17.

Tegoroczny mundial dla zawodników do lat 17 odbędzie się między 26 października a 17 listopada w Brazylii. Argentyna swój czternasty udział w turnieju o miano najlepszej młodzieżowej drużyny globu rozpocznie od rywalizacji z Hiszpanią, Kamerunem i Tadżykistanem w grupie E.

Może trudno w to uwierzyć, ale zespół ze strefy CONMEBOL nie dostąpił jeszcze zaszczytu zgarnięcia tytułu najlepszej ekipy na świecie w tej kategorii wiekowej. Najbliżej osiągnięcia tego celu był w 1991, 1995 i 2003 roku, kiedy to plasował się na trzecim miejscu na tej imprezie z takimi zawodnikami w składzie jak Juan Sebastián Verón (1991), Esteban Cambiasso, Pablo Aimar (1995), Ezequiel Garay, Lucas Biglia i Fernando Gago (2005).

Teraz trzeci z wymienionych panów spróbuje sięgnąć po to trofeum jako selekcjoner i w osiągnięciu tego celu ma mu pomóc między innymi Matías Palacios, który poprowadził w kwietniu swoją młodzieżową drużynę narodową do zdobycia mistrzostwa Ameryki Południowej U-17.

KADRA ARGENTYNY U-17

Bramkarze:
Rocco Ríos Novo (Lanús),
Federico Losas (Chacarita Juniors),
Franco Herrera (Newell's Old Boys).

Obrońcy:
Alexis Flores (San Lorenzo),
Bruno Amione (Belgrano),
Kevin Lomónaco (Lanús),
Lautaro Cano (Vélez),
Tomás Lecanda (River Plate),
Luciano Vera (River Plate).

Pomocnicy:
David Ayala (Estudiantes de La Plata),
Juan Sforza (Newell's Old Boys),
Matías Palacios (San Lorenzo),
Ignacio Fernández (Boca Juniors),
Cristian Medina (Boca Juniors).

Napastnicy:
Franco Orozco (Lanús),
Matías Godoy (Atlético de Rafaela),
Exequiel Zeballos (Boca Juniors),
Santiago Simón (River Plate),
Juan Pablo Krilanovich (Lanús),
Lucas Varaldo (Lanús),
Alan Velasco (Independiente).

Polecamy również zapoznać się z kadrami -  Hiszpanii U-17Brazylii U-17Francji U-17Meksyku U-17, Włoch U-17, Kamerunu U-17, Nigerii U-17, Stanów Zjednoczonych U-17 i Holandii U-17.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy