OFICJALNIE: Kadra Holandii na Mistrzostwa Świata U-17

OFICJALNIE: Kadra Holandii na Mistrzostwa Świata U-17
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: KNVB

Poznaliśmy nazwiska utalentowanych holenderskich zawodników, którzy wezmą udział w nadchodzących Mistrzostwach Świata U-17.

Tegoroczny mundial dla zawodników do lat 17 odbędzie się między 26 października a 17 listopada w Brazylii. Holandia swój czwarty udział w turnieju o miano najlepszej młodzieżowej drużyny globu rozpocznie od rywalizacji z Japonią, Senegalem oraz Stanami Zjednoczonymi w grupie D.

Zespół ze strefy UEFA nie dostąpił jeszcze zaszczytu zgarnięcia tytułu najlepszej ekipy na świecie w tej kategorii wiekowej. Najbliżej osiągnięcia tego celu był w 2005 roku, kiedy to zajął trzecie miejsce, a wcześniej w półfinale musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy - Meksyku.

Teraz Holendrom będzie trudno sięgnąć po upragnione złoto, ale warto nadmienić, że przyjeżdżają do Brazylii jako Mistrzostwie Europy U-16, w których składzie za najbardziej obiecującego zawodnika uchodzi Ki-Jana Hoever. Młody obrońca czyni coraz większe postępy w szeregach Liverpoolu i jest dostrzegany przez Jürgena Kloppa, a ten wiąże z nim duże nadzieje, mimo że przychodzi mu rywalizować o miejsce w składzie z równie utalentowanym Trentem Alexandrem-Arnoldem.

Poza nim sporą szansę na zrobienie dużej kariery mają tacy gracze jak Sontje Hansen, Melayro Bogarde, Ian Maatsen, Kenneth Taylor, Mohamed Taabouni i Naoufal Bannis.

KADRA HOLANDII U-17

Bramkarze:
Calvin Raatsie (Ajax),
Tein Troost (Feyenoord),
Bart Verbruggen (NAC Breda).

Obrońcy:
Anass Salah Eddine (Ajax),
Devyne Rensch (Ajax),
Steven van der Sloot (Ajax),
Ian Maatsen (Chelsea),
Melayro Bogarde (Hoffenheim),
Yannick Leliendal (Genk),
Ki-Jana Hoever (Liverpool).

Pomocnicy:
Kenneth Taylor (Ajax)
Naci Ünüvar (Ajax),
Youri Regeer (Ajax),
Mohamed Taabouni (AZ),
Dirk Proper (NEC).

Napastnicy:
Sontje Hansen (Ajax),
Soulyman Allouch (AZ),
Naoufal Bannis (Feyenoord),
Romano Postema (Groningen),
Jayden Braaf (Manchester City),
Djenairo Daniels (PSV).

Polecamy również zapoznać się z kadrami Hiszpanii U-17, Francji U-17, Meksyku U-17, Włoch U-17, Argentyny U-17, Kamerunu U-17, Nigerii U-17, Stanów Zjednoczonych U-17 i Brazylii U-17 .

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór Złoty But: Lewandowski nowym liderem Złoty But: Lewandowski nowym liderem Coutinho dostępny za zaledwie 10 milionów euro?! FC Barcelona otwarta na ponowne wypożyczenie Coutinho dostępny za zaledwie 10 milionów euro?! FC Barcelona otwarta na ponowne wypożyczenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy