OFICJALNIE: Kadra Holandii na Mistrzostwa Świata U-17

OFICJALNIE: Kadra Holandii na Mistrzostwa Świata U-17
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: KNVB

Poznaliśmy nazwiska utalentowanych holenderskich zawodników, którzy wezmą udział w nadchodzących Mistrzostwach Świata U-17.

Tegoroczny mundial dla zawodników do lat 17 odbędzie się między 26 października a 17 listopada w Brazylii. Holandia swój czwarty udział w turnieju o miano najlepszej młodzieżowej drużyny globu rozpocznie od rywalizacji z Japonią, Senegalem oraz Stanami Zjednoczonymi w grupie D.

Zespół ze strefy UEFA nie dostąpił jeszcze zaszczytu zgarnięcia tytułu najlepszej ekipy na świecie w tej kategorii wiekowej. Najbliżej osiągnięcia tego celu był w 2005 roku, kiedy to zajął trzecie miejsce, a wcześniej w półfinale musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy - Meksyku.

Teraz Holendrom będzie trudno sięgnąć po upragnione złoto, ale warto nadmienić, że przyjeżdżają do Brazylii jako Mistrzostwie Europy U-16, w których składzie za najbardziej obiecującego zawodnika uchodzi Ki-Jana Hoever. Młody obrońca czyni coraz większe postępy w szeregach Liverpoolu i jest dostrzegany przez Jürgena Kloppa, a ten wiąże z nim duże nadzieje, mimo że przychodzi mu rywalizować o miejsce w składzie z równie utalentowanym Trentem Alexandrem-Arnoldem.

Poza nim sporą szansę na zrobienie dużej kariery mają tacy gracze jak Sontje Hansen, Melayro Bogarde, Ian Maatsen, Kenneth Taylor, Mohamed Taabouni i Naoufal Bannis.

KADRA HOLANDII U-17

Bramkarze:
Calvin Raatsie (Ajax),
Tein Troost (Feyenoord),
Bart Verbruggen (NAC Breda).

Obrońcy:
Anass Salah Eddine (Ajax),
Devyne Rensch (Ajax),
Steven van der Sloot (Ajax),
Ian Maatsen (Chelsea),
Melayro Bogarde (Hoffenheim),
Yannick Leliendal (Genk),
Ki-Jana Hoever (Liverpool).

Pomocnicy:
Kenneth Taylor (Ajax)
Naci Ünüvar (Ajax),
Youri Regeer (Ajax),
Mohamed Taabouni (AZ),
Dirk Proper (NEC).

Napastnicy:
Sontje Hansen (Ajax),
Soulyman Allouch (AZ),
Naoufal Bannis (Feyenoord),
Romano Postema (Groningen),
Jayden Braaf (Manchester City),
Djenairo Daniels (PSV).

Polecamy również zapoznać się z kadrami Hiszpanii U-17, Francji U-17, Meksyku U-17, Włoch U-17, Argentyny U-17, Kamerunu U-17, Nigerii U-17, Stanów Zjednoczonych U-17 i Brazylii U-17 .

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy