OFICJALNIE: Kadra Polski U-17 na zimowe zgrupowanie

OFICJALNIE: Kadra Polski U-17 na zimowe zgrupowanie fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: PZPN

Selekcjoner reprezentacji Polski U-17 Rafał Lasocki ogłosił powołania na zgrupowanie, które odbędzie się w hiszpańskiej La Nucii.

W jego trakcie zostaną rozegrane trzy mecze towarzyskie. 2 lutego o godzinie 18:00 „Biało-czerwoni" zmierzą się ze Szwecją, 8 lutego o 14:00 z Czechami, a dwa dni później o 18:00 z Norwegią.

W kadrze znalazło się pięciu zawodników Lecha Poznań i tyle samo z Górnika Zabrze. Czterech graczy reprezentuje zaś Legię Warszawa, trzech Jagiellonię Białystok, a dwóch Zagłębie Lubin. Obecni są także trzej piłkarze z klubów zagranicznych: Michael Izunwanne z Austrii Wiedeń, Kacper Potulski z niemieckiego 1. FSV Mainz 05 i Bruno Klimek z hiszpańskiego CD San Francisco Mallorca.

Lutowe zgrupowanie stanowi część przygotowań do drugiej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy U-17, które odbędą się na Cyprze w dniach od 20 maja do 5 czerwca 2024 roku. W ramach kwalifikacji Polska zmierzy się w marcu z Bośnią i Hercegowiną, Białorusią i Czechami.

***

Kadra reprezentacji Polski U-17 na zgrupowanie w La Nucii

Jakub Adkonis (Legia Warszawa)

Igor Brzyski (Lech Poznań)

Mateusz Dziewiatowski (Zagłębie Lubin)

Stanisław Gieroba (Legia Warszawa)

Michael Izunwanne (Austria Wiedeń)

Kamil Jakóbczyk (Lech Poznań)

Jakub Jaroszuk (Jagiellonia Białystok)

Mateusz Jeleń (Górnik Zabrze)

Bruno Klimek (CD San Francisco Mallorca)

Bartosz Kriegler (Górnik Zabrze)

Jan Leszczyński (Legia Warszawa)

Bartosz Mazurek (Jagiellonia Białystok)

Dawid Mazurek (Górnik Zabrze)

Wojciech Mońka (Lech Poznań)

Oskar Pietuszewski (Jagiellonia Białystok)

Kacper Potulski (1. FSV Mainz 05)

Mateusz Pruchniewski (Lech Poznań)

Dominik Sarapata (Górnik Zabrze)

Igor Stankiewicz (Lech Poznań)

Mateusz Szczepaniak (Legia Warszawa)

Kacper Szulc (Zagłębie Lubin)

Dawid Szwiec (Górnik Zabrze)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy