OFICJALNIE: Kibice Korony Kielce z oświadczeniem po ostatnich wydarzeniach. „Wyszło niefajnie”

2024-03-19 11:33:41; Aktualizacja: 3 miesiące temu
OFICJALNIE: Kibice Korony Kielce z oświadczeniem po ostatnich wydarzeniach. „Wyszło niefajnie”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Stowarzyszenie Kibiców Zjednoczona Korona

Stowarzyszenie Kibiców „Zjednoczona Korona” opublikowało komunikat na temat zdarzenia po zakończonym spotkaniu Korony Kielce z Pogonią Szczecin (2:2).

Zespół „Żółto-Czerwonych” nie notował w ostatnim okresie dobrych rezultatów. W efekcie pozostaje poważnie zamieszany w walkę o utrzymanie w Ekstraklasie. Nie wpływa to w korzystny sposób na atmosferę w i wokół klubu. Mimo to ekipa z województwa świętokrzyskiego ma wszystko w dalszym ciągu w swoich rękach. Dlatego nikt nie nosi się na razie z podejmowaniem żadnych drastycznych kroków.

Mimo to na linii kibice-piłkarze powstał w minionych dniach pewien zgrzyt. W konsekwencji doprowadziło to do złożenia przez przedstawicieli „Młyna” wizyty w szatni po zakończeniu meczu Korony Kielce z Pogonią Szczecin (2:2).

Nie wynikała ona z faktu odbycia z zawodnikami rozmowy z powodu ostatnich rezultatów, ale ich zachowania bezpośrednio po spotkaniu z „Portowcami”, po którym nie podziękowali tradycyjnie fanom za doping, tylko od razu udali się do tunelu.

To wydarzenie mogło zostać spowodowane tym, że po porażce z Rakowem Częstochowa (0:2), to kibice opuścili sektor. W związku z tym gracze postanowili się na nich odegrać.

Trener Kamil Kuzera przeprosił niezwłocznie na konferencji prasowej za powstały incydent. Swoje oświadczenie wydał także prezes klubu Łukasz Jabłoński, a teraz na zamknięcie całej sprawy zdecydowali się sami kibice.

„Korona to rodzina!

Jak wiadomo, w każdej rodzinie bywają zgrzyty, niedomówienia, gorsze chwile. U nas taka sytuacja się zdarzyła, więc szybko wszystko zostało wyjaśnione, tak jak należy. Działamy dalej! Wyszło niefajnie, jednak mamy zapewnienie, że się to więcej nie powtórzy. Nikt się nie obraża, nie roztrząsamy sytuacji jak większość mediów, które nic nie wiedzą, a dla klikalności wymyślą nawet najgorszy stek bzdur.

Dalej walczymy o utrzymanie, dalej jesteśmy w tym RAZEM i dalej będziemy z klubem na dobre i na złe.
Zarówno trener, jak i piłkarze, muszą teraz skupić się na misji pozostania w ekstraklasie i my jako dwunasty zawodnik im w tym pomożemy, od tego jesteśmy - gramy RAZEM!

Tyle z naszej strony. Ucinamy tym zbędną dalszą dyskusję na tematy rozdmuchane przez media! Innym również radzimy nie komentować sytuacji, a skupić się na działaniach, aby pod każdym względem było lepiej.

WSZYSCY NA WIDZEW!

POKAŻMY TAM, ŻE JESTEŚMY JEDNOŚCIĄ!” - napisano w oświadczeniu wydanym przez Stowarzyszenie Kibiców „Zjednoczona Korona”.

Tym samym mały kryzys w strukturach Korony Kielce został zażegnany i w nadchodzącym wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź piłkarze będą mogli liczyć na pełne wsparcie fanów.