OFICJALNIE: Kibice Lecha Poznań chcą jego powrotu. Darko Jevtić do wzięcia

2024-05-25 11:43:56; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Kibice Lecha Poznań chcą jego powrotu. Darko Jevtić do wzięcia Fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Darko Jevtić [Instagram]

Darko Jevtić poinformował za pośrednictwem Instagrama o zakończeniu współpracy z Rubinem Kazań. Ta od dłuższego czasu nie wyglądała dla niego zadowalająco.

Były młodzieżowy reprezentant Szwajcarii dał się poznać w ubiegłych latach jako jedna z wiodących postaci w strukturach Lecha Poznań. Szczególnie udany był dla niego początek przygody z polskim klubem, kiedy to sięgnął z nim po mistrzostwo i Superpuchar.

W późniejszych latach nie udało mu się powtórzyć tych sukcesów. W związku z tym nastawił się w pewnym momencie na opuszczenie „Kolejorza”. Skorzystał z tego Rubin Kazań, wykładając na niego 500 tysięcy euro zimą 2020 roku.

Pobyt Darko Jevticia w rosyjskim zespole nie układał się jednak po jego myśli. Wynikało to przede wszystkim z trudności z uzyskaniem niepodważalnej pozycji w wyjściowym składzie. Próba odbudowania się na wypożyczeniu w AEK-u także nie przyniosła spodziewanych efektów.

Następnie przy wybuchu zbrojnej agresji na Ukrainę na pełną skalę nie był w stanie uciec z Kazania, ponieważ zerwał więzadło krzyżowe. W konsekwencji doprowadziło to do prawie dwuletniego rozbratu z futbolem.

31-letni pomocnik dopiero na początku rundy wiosennej sezonu 2023/2024 wznowił treningi z pełnym obciążeniem. Przełożyło się to na zaliczenie dwóch epizodycznych występów w rosyjskiej ekstraklasie i ogłoszeniem przez piłkarza decyzji o opuszczeniu klubu wraz z wygaśnięciem obowiązującego kontraktu.

„4,5 roku minęło i czas podziękować FK Rubin Kazan za współpracę i zaufanie. Życzę powodzenia w przyszłości” - napisał na Instagramie.

Na wpis Jevticia momentalnie zareagowali między innymi kibice Lecha Poznań, nakłaniający go do powrotu do ich drużyny.

Trudno sobie obecnie taki ruch wyobrazić. Co prawda Szwajcar miał związane ręce w kwestii ucieczki z Rosji w obliczu trwającej wojny na Ukrainie, ale po tak długiej przerwie może potrzebować znacznie więcej czasu do odzyskania pełni formy, by móc z powodzeniem występować na poziomie Ekstraklasy.

Ofensywny pomocnik zakończył swój pobyt w Rubinie Kazań, gdzie dzielił szatnię z Maciejem Rybusem, na rozegraniu łącznie 47 spotkań, okraszonych czterema trafienia i trzema asystami.