OFICJALNIE: Kōki Hinokio odszedł z Zagłębia Lubin, ale zostaje w Ekstraklasie

OFICJALNIE: Kōki Hinokio odszedł z Zagłębia Lubin, ale zostaje w Ekstraklasie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Stal Mielec

Kōki Hinokio wrócił do Stali Mielec. Tym razem ofensywny pomocnik przeniósł się do tego zespołu w ramach transferu definitywnego z Zagłębia Lubin.

Blisko 22-letni zawodnik prezentował się swego czasu bardzo dobrze na zapleczu Ekstraklasy w szeregach Stomilu Olsztyn. Z tego też powodu wzbudził on zainteresowanie ze strony mocniejszych polskich klubów. Spośród nich zdecydowaną chęć sięgnięcia po Japończyka wykazali „Miedziowi” i w konsekwencji sprowadzili go do siebie przed startem sezonu 2021/2022.

W sztabie Zagłębia Lubin dość szybko zapadła jednak decyzja o wypożyczeniu ofensywnego pomocnika do Stali Mielec, gdzie w rundzie jesiennej rozegrał piętnaście spotkań z zanotowanym trafieniem oraz asystą.

Ten dorobek okazał się wystarczający do tego, by ekipa z województwa dolnośląskiego skróciła tymczasowy pobyt Kōkiego Hinokio u ligowego rywala z uwagi na kontuzję odniesioną przez Filipa Starzyńskiego.

Powrót piłkarza do „Miedziowych” nie okazał się jednak dla niego zbyt szczęśliwy, ponieważ pełnił w zespole zaledwie funkcję rezerwowego, co pozwoliło mu zgromadzić w ciągu roku siedemnaście występów.

Taki stan rzeczy skłonił władze Zagłębia Lubin do zakończenia przedwcześnie współpracy z blisko 22-letnim zawodnikiem, z czego skrzętnie skorzystała drużyna z Podkarpacia, sięgając tym razem po Japończyka na zasadzie transferu definitywnego.

Kōki Hinokio związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku.

Ofensywny pomocnik jest trzecim zimowym wzmocnieniem Stali Mielec. Przed nim do tego zespołu dołączyli Rauno Sappinen oraz Alex Vallejo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy