OFICJALNIE: Kōki Hinokio odszedł z Zagłębia Lubin, ale zostaje w Ekstraklasie

OFICJALNIE: Kōki Hinokio odszedł z Zagłębia Lubin, ale zostaje w Ekstraklasie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Stal Mielec

Kōki Hinokio wrócił do Stali Mielec. Tym razem ofensywny pomocnik przeniósł się do tego zespołu w ramach transferu definitywnego z Zagłębia Lubin.

Blisko 22-letni zawodnik prezentował się swego czasu bardzo dobrze na zapleczu Ekstraklasy w szeregach Stomilu Olsztyn. Z tego też powodu wzbudził on zainteresowanie ze strony mocniejszych polskich klubów. Spośród nich zdecydowaną chęć sięgnięcia po Japończyka wykazali „Miedziowi” i w konsekwencji sprowadzili go do siebie przed startem sezonu 2021/2022.

W sztabie Zagłębia Lubin dość szybko zapadła jednak decyzja o wypożyczeniu ofensywnego pomocnika do Stali Mielec, gdzie w rundzie jesiennej rozegrał piętnaście spotkań z zanotowanym trafieniem oraz asystą.

Ten dorobek okazał się wystarczający do tego, by ekipa z województwa dolnośląskiego skróciła tymczasowy pobyt Kōkiego Hinokio u ligowego rywala z uwagi na kontuzję odniesioną przez Filipa Starzyńskiego.

Powrót piłkarza do „Miedziowych” nie okazał się jednak dla niego zbyt szczęśliwy, ponieważ pełnił w zespole zaledwie funkcję rezerwowego, co pozwoliło mu zgromadzić w ciągu roku siedemnaście występów.

Taki stan rzeczy skłonił władze Zagłębia Lubin do zakończenia przedwcześnie współpracy z blisko 22-letnim zawodnikiem, z czego skrzętnie skorzystała drużyna z Podkarpacia, sięgając tym razem po Japończyka na zasadzie transferu definitywnego.

Kōki Hinokio związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku.

Ofensywny pomocnik jest trzecim zimowym wzmocnieniem Stali Mielec. Przed nim do tego zespołu dołączyli Rauno Sappinen oraz Alex Vallejo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy