OFICJALNIE: Köln zwalnia, Mainz zatrudnia. Dwie zmiany na ławce trenerskiej w Bundeslidze!

OFICJALNIE: Köln zwalnia, Mainz zatrudnia. Dwie zmiany na ławce trenerskiej w Bundeslidze!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: 1. FC Köln | 1. FSV Mainz

Przedstawiciele 1. FC Köln i 1. FSV Mainz ogłosili nazwiska nowych szkoleniowców swoich zespołów.

Przerwa na mecze reprezentacji jest jednym z niewielu dogodnych momentów na przeprowadzenia zmian na ławce trenerskiej przez właścicieli poszczególnych klubów.

Z takiej okazji postanowiły skorzystać osoby zarządzające 1. FC Köln i 1. FSV Mainz, czyli zespołów zamieszanych w walkę o utrzymanie w trwającym sezonie Bundesligi.

W tym przypadku warto jednak zwrócić na fakt, że ekipa z Moguncji zdecydowała się po zakończeniu współpracy z Sandro Schwarzem zatrudnić w jego miejsce... Achima Beierlorzera zwolnionego dzień wcześniej przez drużynę „Kozłów” po serii niezadowalających wyników osiąganych przez zespół.

Pierwszy z wymienionych panów poprowadził Mainz do odniesienia trzech zwycięstw w obecnych rozgrywkach. Z kolei drugi pomógł Köln wygrać dwa mecze i jeden zremisować. Te wyniki oznaczają, że obie drużyny znajdują się wyżej w tabeli Bundesligi jedynie od Padebornu.

Przedstawiciele ekipy z Opel Areny wierzą jednak, że Beierlorzer poradzi sobie u nich zdecydowanie lepiej niż w klubie z Kolonii i dlatego zawarli z nim umowę obowiązującą do końca czerwca 2022 roku.

Jego miejsce na ławce trenerskiej w zespole RheinEnergieStadion zajął z kolei Markus Gisdol, który w przeszłości pełnił funkcję asystenta Huuba Stevensa i Ralfa Rangnicka w Schalke 04 oraz samodzielnie odpowiadał za wyniki osiągane przez Hoffenheim i HSV. Z tej drugiej drużyny został zwolniony w połowie sezonu 2017/2018 po zaliczeniu serii sześciu meczów bez zwycięstwa.

50-latek związał się z 1. FC Köln do końca czerwca 2021 roku.

Przypominamy także, że wcześniej z pracą na poziomie Bundesligi pożegnał się Niko Kovač.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy