OFICJALNIE: Korea Południowa wyznaczyła tymczasowego następcę Jürgena Klinsmanna

OFICJALNIE: Korea Południowa wyznaczyła tymczasowego następcę Jürgena Klinsmanna fot. Shutterstock
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek
Źródło: KFA

Sun-hong Hwang został mianowany przez Koreański Związek Piłki Nożnej (KFA) tymczasowym opiekunem seniorskiej reprezentacji.

Południowokoreańska federacja pożegnała się z Jürgenem Klinsmannem po tegorocznym Pucharze Azji. Dowodzony przez Niemca zespół zaszedł co prawda do półfinału tego turnieju, ale kompletnie nieprzekonujący styl, co skłoniło osoby odpowiedzialne za zarządzanie w KFA do podjęcia decyzji o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem.

Od tamtego momentu rozmyślano nad tym, kto mógłby przejąć stery po rozstaniu 59-latkiem. Pod wpływem presji związanej z nadchodzącymi spotkaniami w ramach eliminacji Mistrzostw Świata, podjęto decyzję o mianowaniu tymczasowego selekcjonera. Został nim Sun-hong Hwang.

55-latek poprowadzi drużynę w marcowych meczach kwalifiakcyjnych przeciwko Tajlandii. Nie zrezygnuje jednak ze swojej dotychczasowej funkcji, czyli trenera reprezentacji Korei Południowej do lat 23. Przez najbliższe miesiące będzie musiał pogodzić obie prace.

Ponadto podczas konferencji prasowej przewodniczący komisji do spraw wzmocnienia siły Koreańskiego Związku Piłki Nożnej, Hae-seong Jeong, wyznaczył termin powołania nowego selekcjonera.

- Zdecydowaliśmy się mianować Sun-honga Hwanga na tymczasowego selekcjonera odpowiedzialnego za dwa mecze kwalifikacyjne Mistrzostw Świata w przyszłym miesiącu. Ponadto co najmniej na początku maja powołamy oficjalnego selekcjonera, aby uniknąć zakłóceń w przygotowaniach do drugiej rundy eliminacji Mistrzostw Świata w czerwcu.

Wówczas Koreańczycy rozegrają dwa spotkania. Ich pierwszym rywalem będzie Singapur, a następnie stawią czoła Chinom.

Sun-hong Hwang poprowadził kadrę do lat 23 do zdobycia złotego medalu na Azjatyckich Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w 2022 roku w chińskim mieście Hangzhou.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy