OFICJALNIE: Krzysztof Piątek odszedł z Herthy. Nowy klub, nowe wyzwanie

OFICJALNIE: Krzysztof Piątek odszedł z Herthy. Nowy klub, nowe wyzwanie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: İstanbul Başakşehir

Krzysztof Piątek zamienił Herthę na İstanbul Başakşehir, o czym Turcy poinformowali we wtorkowe popołudnie.

Krzysztof Piątek raczej nie był mile widziany w Hercie, a wpływ na to miał spadek zespołu i niemała gaża, jaką inkasował w stolicy Niemiec.

Z tego powodu od jakiegoś czasu agenci szukali mu nowego pracodawcy. W mediach pojawiały się takie zespoły jak Genoa, Al Khaleej czy İstanbul Başakşehir. Ostatecznie wygrała ostatnia z tych opcji.

Polak przeszedł zatem szczegółowe badania, które wypadły pomyślnie, dlatego transakcja doszła do skutku.

Z nowym zespołem reprezentant kraju parafował umowę do 30 czerwca 2026 roku.

Jeśli chodzi o Herthę, to ta na razie nie zarobi na swoim zawodniku. W umowie pojawiły się jednak bonusy, gwarantujące Niemcom konkretną gotówkę przy przyszłości przy okazji spełniania kolejnych celów.

Nowy pracodawca Piątka to piąta siła poprzedniego sezonu tureckiej ekstraklasy.

Napastnik w nowej ekipie nie będzie osamotniony, bo w jej barwach występuje również inny Polak, Patryk Szysz.

Krzysztof Piątek to wychowanek Lechii Dzierżoniów, który w swojej karierze grał też dla Zagłębia Lubin, Cracovii, Genoi oraz AC Milanu, Herthy i Fiorentiny.

Ostatnio przywdziewał trykot Salernitany i tam w 33 spotkaniach miał cztery trafienia i pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy