OFICJALNIE: Lech Poznań z czwartym transferem okna

2022-07-26 11:56:10; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Lech Poznań z czwartym transferem okna
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań ogłosił oficjalnie pozyskanie 25-letniego szwedzkiego stopera Filipa Dagerståla. Defensor trafia na Bułgarską w ramach rocznego wypożyczenia.

Już w poniedziałek mistrz Polski poinformował o testach medycznych Szweda, po których miał parafować roczny kontrakt. Finalnie te przebiegły pomyślnie, a więc nic nie stało na przeszkodzie do zwieńczenia całej operacji podpisem Dagerståla.

25-latek skorzystał z przepisu FIFA i w związku z napaścią Rosji na Ukrainę zawiesił swój kontrakt z FK Chimki, z którym związany był od końcówki stycznia zeszłego roku.

Podczas minionej kampanii Szwed na podobnej zasadzie, co teraz z Lechem związał się z macierzystym IFK Norrköping.

- Filip to piłkarz, którego doskonale znamy. To zawodnik, który pasuje do naszego profilu środkowego obrońcy. Dobrze radzi sobie z piłką przy nodze, umie wyprowadzać piłkę sprzed własnego pola karnego. Do tego nieźle gra w powietrzu, jest zdecydowany i inteligentny na boisku, umie się bardzo dobrze ustawić - zachwalał zawodnika na konferencji dyrektor „Kolejorza” Tomasz Rząsa.

Filip Dagerstål może pochwalić się już dużym doświadczeniem. Łącznie dla ekipy z Norrköping zanotował 167 spotkań.

Dobrze prezentował się również w Rosji, lecz napięta sytuacja militarna zmusiła go do zaprzestania występów na tamtejszych boiskach.

Dla Lecha Poznań ruch ten stanowi już czwarte wzmocnienie w trwającym okienku. Przedtem na Bułgarską zawitali Afonso Sousa, Giorgi Citaiszwili i Artur Rud´ko.