OFICJALNIE: Lechia Gdańsk wykupiła ofensywnego pomocnika

2024-06-17 10:24:40; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Lechia Gdańsk wykupiła ofensywnego pomocnika
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk ogłosiła, że Rifet Kapić nie opuści Lechii Gdańsk po wypożyczeniu z Valmiery. Piłkarz zostaje w klubie na stałe.

Ostatecznie ofensywny pomocnik zasilił beniaminka Ekstraklasy 2024/2025 na zasadzie transferu definitywnego. Po udanym pobycie w Trójmieście Bośniak podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2027 roku.

Zawodnik pierwsze kroki w Gdańsku stawiał od drugiej połowy lipca, okazując się ważną częścią drużyny przy wywalczeniu ekspresowego powrotu na najwyższy szczebel rozgrywek. Opuścił tylko jedno spotkanie. W pozostałych 33 dołożył na drużynowe konto trzy gole i dwie asysty.

– Ostatni sezon był niesamowity. Razem z całą drużyną i niesamowitymi kibicami powróciliśmy do Ekstraklasy i wygraliśmy derby. Cieszę się, że zostaję w Gdańsku, bo czuję się tu bardzo dobrze, jak w domu – powiedział 28-latek tuż po złożonym podpisie.

Na półmetku swojej kariery Kapić zdążył doświadczyć wiele przygód w aż dziesięciu różnych krajach. Największe sukcesy odniósł dotąd w ojczyźnie i Mołdawii. U siebie wywalczył mistrzostwo i krajowy puchar z FK Sarajevo, zaś z Sheriffem Tyraspol dwukrotnie wznosił trofeum za wygranie ekstraklasowych rozgrywek.

Poza tym przeszłość zawodnika wypełnia się pobytami w Krywbasie Krzywy Róg, SC Paderborn, Grasshoppers, ND Gorica, Varnsdorfie oraz Istra 1961.