OFICJALNIE: ŁKS Łódź ma nowego trenera. Ostatnio pracował w Rakowie Częstochowa

2024-06-17 15:10:39; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
OFICJALNIE: ŁKS Łódź ma nowego trenera. Ostatnio pracował w Rakowie Częstochowa Fot. ŁKS Łódź
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: ŁKS Łódź

Nowym trenerem zespołu ŁKS-u Łódź, który będzie rywalizował w I lidze, został Jakub Dziółka.

Z komunikatu opublikowanego przez ŁKS Łódź można dowiedzieć się, że Jakub Dziółka parafował z klubem kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

43-latek jako piłkarz był związany między innymi z Polonią Bytom, GKS-em Katowice oraz Zagłębiem Sosnowiec. Już po zawieszeniu butów na kołku pracował w MKS-ie Myszków, Skrze Częstochowa, wspomnianym GKS-ie, Górniku Mysłowice, Cracovii (prowadził juniorów, a także był asystentem Michała Probierza w pierwszej drużynie) oraz Rakowie Częstochowa, gdzie asystował ostatnio Dawidowi Szwardze.

Jakiś czas temu Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl zasugerował, że na celowniku władz ŁKS-u znalazł się właśnie Szwarga, ale ten dalej będzie pracował w Częstochowie, powracając do roli asystenta Marka Papszuna. Jak widać, w Łodzi wylądował ostatecznie jego dotychczasowy współpracownik.

- Wciągnął mnie ten projekt. DNA klubu jest spójne z moim DNA jako pierwszego trenera i będziemy chcieli wraz z całym sztabem pracować już od środy w taki sposób, żeby ŁKS sprostał oczekiwaniom kibiców - przyznał Dziółka po podpisaniu umowy.

W poprzednim sezonie łodzianie zdobyli tylko 24 punkty w Ekstraklasie i z niej spadli, co oznacza, że w nowym będą rywalizowali w I lidze.