OFICJALNIE: Los Angeles FC potwierdza transfer Garetha Bale'a i... wypłatę odszkodowania Interowi Miami

OFICJALNIE: Los Angeles FC potwierdza transfer Garetha Bale'a i... wypłatę odszkodowania Interowi Miami fot. Los Angeles FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Los Angeles FC

Los Angeles FC potwierdziło fakt nawiązania współpracy z Garethem Bale'em. Walijczyk nie dołączył jednak ostatecznie na zasadzie wolnego transferu do amerykańskiego zespołu, bo ten musiał za niego zapłacić... Interowi Miami.

Reprezentant Walii pochwalił się przed kilkoma dniami osiągnięciem porozumienia z drużyną z Major League Soccer. Blisko 33-letni zawodnik pośpieszył się nieco z ogłoszeniem swojego transferu do Los Angeles FC z Realu Madryt, ponieważ formalnie nie złożył jeszcze podpisu pod ustalonym kontraktem.

Ten moment nastąpił dopiero teraz za sprawą komunikatu wydanego przez „The Black and Gold”, w którym możemy przeczytać, że Gareth Bale związał się z nowym pracodawcą kontraktem do 30 czerwca 2023 roku z wykorzystaniem Targeted Allocation Money (TAM) oraz opcją jego przedłużenia do końca 2024 roku.

Wspomniana reguła pozwala klubom z MLS przeznaczyć sumę ze specjalnego funduszu na sprowadzenie lub zatrzymanie w swoich szeregach piłkarza o znacznej wartości, którego utrzymanie przekracza ustalony budżet roczny na wynagrodzenia dla zawodników i jednocześnie nie pozwala mu uzyskać statusu Designated Player. Ten w Los Angeles FC mają już Carlos Vela i Brian Rodríguez.

Walijczyk otrzyma na mocy wypracowanego porozumienia zaledwie 1,6 miliona dolarów (1,5 miliona euro).

Ponadto „The Black and Gold” poinformowali o przelaniu 75 tysięcy dolarów (70,8 tysięcy euro) na konto Interu Miami za usunięcie doświadczonego skrzydłowego z „Discovery List”, na której dany uczestnik Major League Soccer może wpisać maksymalnie siedmiu zawodników spoza rozgrywek, do których ma mieć pierwszeństwo przy próbie pozyskania.

Bale postara się w najbliższym czasie pomóc Los Angeles FC wygrać amerykańskie zmagania i jednocześnie, w możliwie najlepszy sposób, przygotować się do udziału w tegorocznym mundialu, gdzie kadra „Smoków” zagra po raz pierwszy od 64 lat o mistrzostwo globu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy