OFICJALNIE: Luis Muriel żegna się z Copa América. Transfer pod znakiem zapytania?!

OFICJALNIE: Luis Muriel żegna się z Copa América. Transfer pod znakiem zapytania?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FCF

Luis Muriel zakończył swój udział w tegorocznej edycji Copa América. Napastnik nabawił się kontuzji kolana, która wyklucza go z dalszej fazy turnieju i jednocześnie stawia pod znakiem zapytania jego ewentualny definitywny powrót do Serie A.

28-letni zawodnik nie będzie najmilej wspominał swojego występu przeciwko Argentynie w pierwszym meczu reprezentacji Kolumbii na Copa América 2019.

Środkowy napastnik był od pierwszego gwiazdka sędziego ostro atakowany przez rywali i w końcu po jednym z takich wejść doznał dość poważnego urazu, co w efekcie zmusiło go do opuszczenia placu gry już w 14. minucie spotkania.

Szczegółowe badania wykazały, że Luis Muriel nabawił się kontuzji II stopnia więzadła pobocznego w lewym kolanie i będzie musiał teraz odpoczywać od pięciu do siedmiu tygodni. Ta przerwa stawia pod znakiem zapytania ewentualny wykup piłkarza przez Fiorentinę w trakcie letniego okienka transferowego.

Kolumbijczyk zasilił szeregi włoskiego zespołu w połowie minionego sezonu na zasadzie wypożyczenia z Sevilli i w dotychczas 23 rozegranych meczach w barwach „Violi” strzelił dziewięć bramek oraz zanotował dwie asysty.

Poza nim urazu w tym starciu nabawił się również Wílmar Barrios. Jego kontuzja nie jest jednak na tyle groźna i defensywny pomocnik będzie do dyspozycji Carlosa Queiroza w kolejnych pojedynkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy