OFICJALNIE: Luis Suárez podpisał. Wielki powrót stał się faktem

OFICJALNIE: Luis Suárez podpisał. Wielki powrót stał się faktem fot. AGIF / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Luis Suárez [Twitter]

Luis Suárez poinformował o dopełnieniu formalności związanych z nawiązaniem współpracy z Club Nacional.

Reprezentant Urugwaju nie otrzymał propozycji przedłużenia wygasającego kontraktu z Atlético Madryt i wraz z początkiem lipca wylądował na piłkarskim bezrobociu.

Doświadczony napastnik, pomimo zaawansowanego wieku, nie narzekał na brak zainteresowania swoją osobą ze strony klubów z różnych stron świata.

35-letni zawodnik nie śpieszył się jednak z zaakceptowaniem pierwszej korzystniejszej pod względem finansowym oferty, ponieważ najbardziej zależało mu na dołączeniu do zespołu, w którym będzie mógł w należyty sposób przygotować się do wzięcia udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata. I właśnie fakt zbliżającego się mundialu postanowili wykorzystać przedstawiciele Club Nacional.

Prezydent macierzystej drużyny Luisa Suáreza przyleciał przed kilkoma dniami do Hiszpanii w tajemnicy przed graczem, by zaoferować mu możliwość podpisania półrocznego kontraktu.

Były snajper Ajaksu Amsterdam, Liverpoolu czy Barcelony spojrzał przychylnym okiem na zaliczenie powrotu do pierwszego profesjonalnego klubu w karierze i po przeanalizowaniu wszystkich plusów oraz minusów poinformował za pośrednictwem mediów o rozpoczęciu prac nad dopięciem ostatnich formalności związanych z podpisaniem umowy z Club Nacional.

Te zostały w ekspresowym tempie opracowane, o czym świadczy kolejny komunikat opublikowany przez napastnika o nawiązaniu współpracy z urugwajskim zespołem do końca bieżącego roku.

Tym samym Luis Suárez wraca do macierzystej drużyny po 16 latach przerwy i w najbliższych miesiącach postara się jej pomóc odnieść zwycięstwo w Copa Sudamericana oraz zaprezentować z najlepszej strony w krajowej rywalizacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Juventus z priorytetem transferowym na zimę Juventus z priorytetem transferowym na zimę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy