OFICJALNIE: Luka Jović odszedł z Realu Madryt

OFICJALNIE: Luka Jović odszedł z Realu Madryt fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fiorentina

Luka Jović przeniósł się z Realu Madryt do Fiorentiny.

Drużyna ze Stadio Artemio Franchi dopięła ostatnie szczegóły i ogłosiła w piątkowy wieczór fakt nawiązania współpracy z reprezentantem Serbii.

Nowy pracodawca środkowego napastnika nie ujawnił zbyt wielu informacji na temat szczegółów transakcji, ale potwierdził podawane w mediach informacje o definitywnym sprowadzeniu gracza Realu Madryt.

Tym samym wiele na to wskazuje, że doniesienia przekazane przez Gianlucę Di Marzio okazały się prawdziwe i Luka Jović dołączył do „Violi” bez uiszczenia z jej strony kwoty odstępnego, ale za to „Królewscy” będą mogli w przyszłości liczyć na zgarnięcie połowy z sumy ewentualnej sprzedaży 24-letniego zawodnika.

Zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów i aktualny mistrz Hiszpanii poszedł aż na takie ustępstwa w stosunku do reprezentanta Serbii, ponieważ chciał się pozbyć z listy płac gracza sprowadzonego za przeszło 60 milionów euro z Eintrachtu Frankfurt w lipcu 2019 roku.

Z kolei sam zainteresowany związał się najprawdopodobniej dwuletnią umową z Fiorentiną i gwarantowaną pulą zarobków na poziomie 2,5 miliona euro na sezon. 

Ponadto w zawartym kontrakcie znalazła się opcja umożliwiająca piłkarzowi przedłużenie współpracy z włoskim klubem o kolejne dwa lata. Wówczas jego pensja wzrosłaby do około pięciu milionów euro na rok.

Jović kończy swój nieudany pobyt w Realu Madryt na zaledwie trzech trafieniach i pięciu asystach w 51 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy