OFICJALNIE: Łukasz Poręba w RC Lens
2022-07-01 13:42:14; Aktualizacja: 3 lata temu
RC Lens poinformowało w piątek o finalizacji transferu Łukasza Poręby.
W RC Lens powoli powstaje polska kolonia. W poprzednim sezonie ten zespół zasilił przecież Przemysław Frankowski, który ma za sobą naprawdę udany okres. Być może z tego powodu działacze uznali, że zawodnicy znad Wisły to dobra inwestycja.
Niedawno więc informowano o pozyskaniu z New England Revolution Adama Buksy, a teraz do ekipy prowadzonej przez Francka Haise dołącza Łukasz Poręba.
22-latkek od dłuższego czasu był łączony z przenosinami do Lens i właściwie tylko formalności dzieliły go od oficjalnej informacji w tej sprawie. Środkowy pomocnik przeszedł więc testy medyczne, a po nich złożył podpis pod kontraktem.Popularne
Poręba przenosi się do francuskiej ekstraklasy w ramach wolnego transferu z Zagłębia Lubin. Z nowym pracodawcą parafował kontrakt do 30 czerwca 2027 roku.
- Cieszymy się, że możemy w końcu ogłosić przybycie Łukasza do naszego klubu. Jest to niezwykle obiecujący zawodnik, który ma spore doświadczenie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Poza tym to młodzieżowy reprezentant kraju. Łukasz znakomicie wpisuje się w wizję budowania przez nas drużyny i na pewno będzie wartością dodaną. Wierzymy, że u nas odblokuje swój ogromny potencjał - powiedział dyrektor zarządzający Arnaud Pouille.
Środkowy pomocnik w poprzednim sezonie rozegrał łącznie 32 mecze, notując gola i trzy asysty.


![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)




![Autor 37 bramek dla Realu Madryt zaproponowany Wieczystej Kraków [POTWIERDZONE]](img/photos/115324/170x113/slawomir-peszko.jpg)





![Trzech nowych! Jagiellonia Białystok ogłosiła kadrę na Ligę Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/115165/170x113/adrian-siemieniec.jpg)







![Trzech nowych! Jagiellonia Białystok ogłosiła kadrę na Ligę Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/115165/90x60/adrian-siemieniec.jpg)






