OFICJALNIE: Marco Richter wraca do Bundesligi
2023-08-23 16:58:10; Aktualizacja: 2 lata temu
Marco Richter przeniósł się za trzy miliony euro z Herthy Berlin do FSV Mainz.
25-letni skrzydłowy z nowym zespołem podpisał kontrakt do końca czerwca 2027 roku.
W trakcie nieco ponad dwóch sezonów spędzonych w drużynie ze stolicy Niemiec strzelił 14 goli i zaliczył siedem asyst w 66 spotkaniach. W niedawnym meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec przeciwko FC Carl Zeiss Jena wyprowadził drużynę Herthy na boisko jako jej kapitan, a następnie popisał się dwoma trafieniami.
Wcześniej rozegrał blisko 100 spotkań w Bundeslidze w barwach FC Augsburg. Jego dorobek na seniorskim poziomie w tym klubie to 13 goli i tyle samo asyst.Popularne
W przeszłości spędził też osiem lat w akademii Bayernu Monachium.
W 2019 roku brał udział w mistrzostwach Europy U-21 z młodzieżową reprezentacją Niemiec. W dwóch pierwszych meczach fazy grupowej strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. Jego drużyna poniosła jednak w finale porażkę 1:2 z Hiszpanią.
FSV Mainz zajęło w ubiegłym sezonie dziewiąte miejsce w Bundeslidze. Podczas letniego okienka do zespołu z Moguncji dołączyli Tom Krauß z RB Lipska, Phillipp Mwene z PSV Eindhoven, Daniel Batz z 1. FC Saarbrücken i Sepp van den Berg wypożyczony z Liverpoolu.













![Dramat Jakuba Modera. Czeka go wielomiesięczna przerwa [OFICJALNIE]](img/photos/109662/170x113/jakub-moder.jpg)


![Nadeszło przełamanie! Liverpool wygrywa z Aston Villą [WIDEO]](img/photos/96441/170x113/liverpoolfc.jpg)




![Dramat Jakuba Modera. Czeka go wielomiesięczna przerwa [OFICJALNIE]](img/photos/109662/90x60/jakub-moder.jpg)


![Nadeszło przełamanie! Liverpool wygrywa z Aston Villą [WIDEO]](img/photos/96441/90x60/liverpoolfc.jpg)




