OFICJALNIE: Mário Fernandes żegna się z reprezentacją Rosji

OFICJALNIE: Mário Fernandes żegna się z reprezentacją Rosji
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: RFS

Mário Fernandes zdecydował się na zakończenie kariery reprezentacyjnej.

Informację tę potwierdziła już rosyjska federacja. Jak można przeczytać w komunikacie, 30-letni Fernandes chce skupić się na karierze klubowej. Piłkarz już wcześniej ogłosił swoją decyzję sztabowi szkoleniowemu i działaczom ze związku.

Urodzony w São Caetano do Sul prawy obrońca lub pomocnik przeniósł się z Brazylii do Rosji w 2012 roku. CSKA Moskwa zapłaciło wtedy za niego Grêmio Porto Alegre ponad 10 milionów euro. Piłkarzem CSKA jest on do tej pory. W jego koszulce rozegrał już 305 meczów, sięgając między innymi po trzy mistrzostwa i Puchar Rosji.

W 2014 roku Fernandes zadebiutował w reprezentacji Brazylii, ale na jednym występie się skończyło. Trzy lata później zagrał już dla Rosji. Łącznie uzbierał w jej barwach 33 występy. Strzelił pięć goli. W 2018 roku rywalizował z zespołem na Mistrzostwach Świata, a w obecnym - na Mistrzostwach Europy.

Teraz Fernandes skupi się na występach w CSKA. W tym sezonie rozegrał na razie sześć meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy