OFICJALNIE: Mark Uth wraca do 1. FC Köln

OFICJALNIE: Mark Uth wraca do 1. FC Köln
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Köln

Mark Uth został zaprezentowany jako nowy nabytek 1. FC Köln. Dla napastnika jest to powrót na RheinEnergieStadion.

FC Köln pokonało w meczach barażowych Holstein Kiel i dzięki temu zapewniło sobie utrzymanie w Bundeslidze. W kolejnym sezonie działacze nie chcą do końca drżeć o ligowy byt, dlatego też stosunkowo szybko dopinają letnie wzmocnienia.

Wcześniej informowano o sprowadzeniu Dejana Ljubicicia, a teraz dołączył do niego Mark Uth.

29-latek, dla którego ten transfer jest powrotem do FC Köln, przenosi się na RheinEnergieStadion w ramach transakcji bezgotówkowej.

Z nowym-starym klubem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

- Bardzo się cieszę, że wracam. To mój dom i nie mogę doczekać się momentu, kiedy wspólnie z chłopakami rozpoczniemy przygotowania do kolejnego sezonu - przyznał.

Uth był w przeszłości związany z zespołem zlokalizowanym w Kolonii już dwukrotnie. Najpierw w latach 2004-2011, później przy okazji rundy wiosennej sezonu 2019/2020.

Jeśli chodzi natomiast o minione rozgrywki, to zanotował w nich dla Schalke 21 występów. Jego dorobek to trzy gole i jedna asysta.

Atakujący to jednokrotny reprezentant Niemiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy