OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami

OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Inter Miami

Inter Miami potwierdził pozyskanie Blaise'a Matuidiego na zasadzie wolnego transferu po uprzednim wczorajszym rozwiązaniu kontraktu zawodnika z Juventusem.

Matuidi w klubie Major League Soccer założy koszulkę z numerem 8. Związał się z nim trzyletnią umową po przejściu w środę testów medycznych w Paryżu.

Po krótkim urlopie powinien zameldować się w Miami i dołączyć do nowych kolegów. - Nie mógłbym być bardziej szczęśliwy, niż witając mojego przyjaciela Blaise'a w Interze Miami. To niezwykle utalentowany piłkarz i świetna osoba. Mistrz świata z jakością Blaise'a w naszym składzie to dla nas powód do wielkiej dumy. Dla nas - właścicieli, dla nas - kibiców - skomentował pozyskanie 33-letniego pomocnika jeden z właścicieli Interu, David Beckham.

Inter Miami następny mecz MLS rozegra 22 sierpnia, gdy rywalem będzie Orlando City. Na razie niedawno założony klub zawodzi, zajmując ostatnią lokatę w tabeli Konferencji Wschodniej, nie mając jeszcze na koncie ani jednego zwycięstwa.

Matuidi nie znajdował się w planach Andrei Pirlo na sezon 2020/2021, więc zdecydował się na odejście. Do Juventusu przeniósł się w 2017 roku z Paris Saint-Germain, a wcześniej występował też w AS Saint-Étienne i Troyes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy