OFICJALNIE: Merih Demiral wykupiony przez Atalantę. Jeden z największych transferów w historii włoskiego klubu

OFICJALNIE: Merih Demiral wykupiony przez Atalantę. Jeden z największych transferów w historii włoskiego klubu fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Atalanta

Merih Demiral kończy swój pobyt na wypożyczeniu w Atalancie, ale nie żegna się z klubem. Bergamczycy dokonali bowiem jego wykupu.

Przed blisko rokiem Juventus zgodził się oddać Turka do „Orobicich”. Transakcja odbyła się na zasadzie wypożyczenia z opcją kupna.

Tymczasowe nabycie praw do stopera kosztowało 2,5 miliona euro plus ewentualne bonusy o tej samej wartości. Za transfer definitywny klub musiałby zapłacić 20 milionów.

Atalanta właśnie potwierdziła, że skorzystała z możliwości zatrzymania Meriha Demirala i tym samym cała operacja stała się faktem. Uczestnik EURO 2020 jest czwartym najdroższym piłkarzem w historii bergamczyków.

24-latek podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku, jednak wcale nie jest powiedziane, że zostanie.

Zainteresowanie nim przejawia kilka drużyn, w tym Juventus czy Arsenal. W przypadku sprzedaży, na konto „Starej Damy” trafi dziesięć procent z kwoty operacji.

Demiral w poprzednim sezonie łącznie wybiegał na boiska 42 razy, zaznaczając swoją obecność dwoma golami i trzema asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy