OFICJALNIE: Metz przeprowadziło trzeci największy transfer w swojej historii, sprowadzając N'Dorama z AS Monaco

OFICJALNIE: Metz przeprowadziło trzeci największy transfer w swojej historii, sprowadzając N'Dorama z AS Monaco
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Metz

Metz zdecydowało się zmienić dotychczasowe wypożyczenie Kévina N'Dorama z AS Monaco w transfer definitywny.

N'Doram podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. Kosz transferu wyniósł cztery miliony euro, co dla średniaka Ligue 1 oznacza trzeci największy zakup w historii. Więcej kosztowali tylko Jaques Songo'o (za 37-letniego bramkarza w 2001 roku zapłacono hiszpańskiemu Deportivo w przeliczeniu aż 6,5 miliona euro!!!) i Victorien Angban, ścięgnięty z rezerw Chelsea za sześć milionów euro. Transakcją na poziomie czterech milionów euro było też sprowadzenie latem 2019 roku środkowego obrońcy Dylana Bronna z KAA Gent.

N'Doram wstępne zainteresowanie miał wyrażać między innymi Wolfsburg, jednak Metz okazało się najbardziej konkretne w rozmowach.

24-letni defensywny pomocnik jest synem Japheta N'Dorama, reprezentanta Czadu w latach 1989-1997. Kevin jako dziecko uczyć piłki zaczął się właśnie w AS Monaco, w którym zresztą karierę zakończył jego ojciec. Metz jest dopiero jego drugim klubem.

Na poziomie Ligue 1 zawodnik zdążył zaliczyć 40 spotkań, z czego połowę w AS Monaco i połowę Metz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy