OFICJALNIE: Mevlja w PFK Soczi. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Mevlja w PFK Soczi. Rekord transferowy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: PFK Soczi

PFK Soczi oraz Zenit Sankt Petersburg doszły do porozumienia w sprawie przenosin Mihy Mevlji.

29-latek, który drugą część poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Rostowie, piłkarzem Zenitu był od sierpnia 2017 roku. Wówczas trafił on do Sankt Petersburga za osiem milionów euro i choć początkowo pełnił rolę podstawowego defensora, to z czasem coraz częściej zaczął być sadzany na ławce rezerwowych. Tę sytuację postanowił wykorzystać beniaminek rosyjskiej ekstraklasy, który po słabym starcie sezonu (14. pozycja i tylko jedno zwycięstwo na koncie) chciał wzmocnić formację obronną.

Summa summarum transfer doszedł do skutku, lecz PFK Soczi musiało sięgnąć głęboko do portfela, aby pozyskać Mihę Mevlję. W efekcie jesteśmy świadkami rekordowego zakupu w historii klubu utworzonego w 2018 roku na podwalinach Dinama Petersburg, bowiem transakcja zamknęła się w kwocie czterech milionów euro. Słoweniec podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku.

Stoper do Rosji przeniósł się w 2016 roku, od tego czasu rozegrał w samej Priemjer Lidze równo 60 spotkań. 29-latek na swoim koncie ma także 21 występów w reprezentacji swojego kraju.

Ekipa z Soczi podczas bieżącego okna transferowego sprowadziła m.in. Dmitrija Połoza oraz Christiana Noboę (obaj wcześniej grali w Zenicie Sankt Petersburg).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy