OFICJALNIE: Miroslav Stoch w trzeciej lidze

2022-09-19 16:20:59; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Miroslav Stoch w trzeciej lidze Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Motorlet Praga

Motorlet Praga poinformował o sprowadzeniu Miroslava Stocha.

Miroslav Stoch to postać doskonale znana fanom reprezentacji Słowacji. Przez wiele lat był on bowiem liderem tej drużyny narodowej i wspólnie z nią awansował zresztą między innymi na Mistrzostwa Świata w Republice Południowej Afryki.

Do tego atakujący przy okazji swojej przygody z futbolem reprezentował barwy takich ekip, jak Fenerbahçe, Slavia Praga, Chelsea, Twente oraz PAOK.

Ostatnie lata to jednak w przypadku Stocha równia pochyła. Po długim okresie bez przynależności klubowej zasilił bowiem Zagłębie Lubin. W Polsce spisywał się jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Szybko więc z niego zrezygnowano i ostatni sezon spędził w barwach Slovana Liberec. Tam wystąpił w 12 spotkaniach i strzelił tylko jednego gola.

Od lipca skrzydłowy pozostawał bez pracy. Sytuacja ta uległa jednak zmianie w ostatnich dniach, bo sięgnął po niego Motorlet Praga, czeski trzecioligowiec.

32-latek przenosi się do tej ekipy w ramach wolnego transferu. Z nową ekipą parafował umowę do 31 grudnia 2022 roku. To właśnie tam postara się odbudować.

Nowa ekipa 60-krotnego reprezentanta Słowacji to obecnie jedenasta siła czeskiej trzeciej ligi.