OFICJALNIE: Młody Białorusin podpisał kontrakt z Legią Warszawa

2024-06-11 15:11:37; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Akademia Legii [x.com]

Erik Mikanowicz związał się umową z Legią Warszawa do końca czerwca 2027 roku.

16-latek, który może grać jako lewoskrzydłowy lub wahadłowy, dołączył do stołecznego zespołu latem zeszłego roku z Józefovii Józefów.

W obecnym sezonie strzelił sześć goli dla zespołu U-17 „Wojskowych”. 26 maja wszedł zaś z ławki rezerwowych na ostatnie 20 minut meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 19 przeciwko Koronie Kielce.

W marcu bieżącego roku selekcjoner reprezentacji Białorusi Carlos Alós rozważał powołanie Mikanowicza na towarzyskie mecze z Czarnogórą i Maltą.

- Śledzimy zawodników poniżej 20 roku życia, którzy mają duże możliwości rozwoju. Ściągamy na przykład skrzydłowego z Legii Warszawa. Poprosiłem już dyrektora technicznego o nawiązanie kontaktu – powiedział wówczas 48-letni Hiszpan w rozmowie z portalem bel.football.

Drużyna Legii Warszawa do lat 17 walczy obecnie o mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej ze Śląskiem Wrocław. Pierwszy mecz na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu został rozegrany w sobotę 8 czerwca o 12:00 i zakończył się zwycięstwem stołecznej ekipy 3:2. Mikanowicz przebywał wtedy na boisku przez 79 minut.

Rewanż na terenie Legia Training Center w podwarszawskim Urszulinie odbędzie się w środę 12 czerwca o godzinie 16:00.