OFICJALNIE: Montpellier ściągnęło piłkarza z Juventusu. Drugi największy transfer w historii klubu

OFICJALNIE: Montpellier ściągnęło piłkarza z Juventusu. Drugi największy transfer w historii klubu fot. jorono | Pixabay
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Juventus FC

Stephy Mavididi został piłkarzem Montpellier HSC po transferze z Juventusu.

Jak poinformował włoski klub, kwota transakcji opiewa na 6,3 miliona euro, a płatna będzie przez trzy lata. Juventus dodaje, że czysty zysk (po odliczeniu wkładu solidarnościowego) dla niego wyniesie cztery miliony euro.

22-letni napastnik jest wychowankiem Arsenalu, w barwach którego jednak nie zadebiutował w seniorskiej piłce. W 2017 i 2018 roku opuszczał go na zasadzie wypożyczenia do Charlton Athletic i Preston North End. Latem 2018 roku zdecydował się na wyjazd z ojczyzny i związał się umową z Juventusem. Włoski gigant w kwietniu 2019 roku dał mu szansę debiutu, jednak na tym skończyła się jego przygoda z pierwszym zespołem. Grał w drugiej drużynie i w sezonie 2019/2020 w Ligue 1 w Dijon, które nie skorzystało z opcji wykupu za pięć milionów euro.

Tam wypatrzyli go działacze Montpellier i stwierdzili, że warto na niego przeznaczyć wspomniane ponad sześć milionów euro.

Mavididi w sezonie 2019/2020 Ligue 1 zagrał w 24 meczach, strzelając pięć bramek i zaliczając asystę. Do tego dorzucił trzy gole plus asystę w czterech spotkaniach Pucharu Francji.

Montpellier tym samy przeprowadza drugi największy transfer w swojej historii. Więcej kosztował tylko sprowadzony przed rokiem z Nîmes Olympique Téji Savanier - 9,5 miliona euro.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy