OFICJALNIE: Monza z ciekawym transferem bramkarza
2022-06-27 20:07:28; Aktualizacja: 2 lata temuPożądany przez takie kluby jak AS Roma czy Fiorentina Alessio Cragno zamienił Cagliari Calcio na Monzę.
Ekipa będąca własnością Silvio Berlusconiego, byłego premiera Włocha, dosyć długo czekała na moment, w którym zagra w Serie A. Ostatecznie w tym roku po barażach nadeszła wyczekiwana chwila. To owocuje większymi wzmocnieniami.
Lada dzień potwierdzony zostanie transfer Stefano Sensiego, a tymczasem klub poinformował o angażu Alessio Cragno.
Dotąd podstawowy golkiper Cagliari Calcio (36 występów i dwa czyste konta w poprzednim sezonie), którego pracodawca spadł do Serie B, przybywa na mocy wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2023 roku.Popularne
W umowie znalazła się opcja kupna, a jeśli zespół zdoła zapewnić sobie utrzymanie, przerodzi się ona w obowiązek. To będzie wiązać się z wypłatą 3,6 miliona euro, nie licząc czterystu tysięcy w ramach rozliczenia za wypożyczenie.
Cragno, blisko 28-letni zawodnik z 166 występami we włoskiej ekstraklasie, to drugie wzmocnienie Monzy. Klub sprowadził bowiem także Andreę Ranocchię.