OFICJALNIE: Napoli z komunikatem w sprawie Chwiczy Kwaracchelii. Zrobiło się gorąco

2024-06-17 07:34:43; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Napoli z komunikatem w sprawie Chwiczy Kwaracchelii. Zrobiło się gorąco Fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: SSC Napoli

Chwicza Kwaracchelia chce opuścić Napoli, co wyznał publicznie jego agent, Mamuka Jugeli. Włoski klub wystosował stanowczy komunikat w tej sprawie.

Chwicza Kwaracchelia przeżył wyjątkowy okres w Napoli. Już w premierowej kampanii w stolicy Kampanii stał się ulubieńcem kibiców, imponując swoją skutecznością i techniką. Ci nadali mu przydomek „Kwaradona”, co samo w sobie jest ogromną pochwałą.

W mistrzowskim sezonie Gruzin zanotował 14 bramek i 17 asyst. Na przestrzeni następnych miesięcy było znacznie gorzej (jedenaście bramek i dziewięć asyst), choć to dotyczy całego zespołu, który dotknął zauważalny regres.

Mimo gorszych chwil 23-latek jest nieustannie łączony z transferem. Największym zaangażowaniem wykazuje się Paris Saint-Germain, gotowe na wyłożenie wielkich pieniędzy.

Wokół Kwaracchelii rozpętała się wielka burza. Wszystko z powodu słów jego agenta.

- Naszym celem jest drużyna, która zagra w Lidze Mistrzów. Najgorsze jest to, że jeśli tu zostanie, to Chwicza straci z tego powodu rok… Martwimy się. Jeśli chodzi o Conte, to Napoli ma wielkie aspiracje. Jestem pewien, że w przyszłym sezonie ponownie zakwalifikują się do Ligi Mistrzów i będą walczyć o scudetto. To jednak nie znaczy, że Kwaracchelia chce tam zostać, nie mam tego na myśli - powiedział agent gracza, Mamuka Jugeli w programie „Sport Imedi”.

Jak łatwo się domyśleć, powyższe słowa rozgrzały szefostwo Napoli, które niezwłocznie opublikowało stosowny komunikat.

„Odnosząc się do wypowiedzi agenta Kwaracchelii i jego ojca Badriego, Napoli powtarza, że zawodnik ma ważny kontrakt z klubem przez kolejne trzy lata. Chwicza Kwaracchelia nie jest dostępny na rynku. To nie agenci i ojcowie decydują o przyszłości zawodnika mającego kontrakt z Napoli, ale klub Calcio Napoli!!! Koniec historii” - czytamy na oficjalnych mediach społecznościowych ubiegłorocznych mistrzów Italii.

Wątpliwe, że komunikat zakończy całą sprawę. Napoli w przeszłości potrafiło karać zawodników, którzy zapragnęli zmienić przynależność klubową. Na własnej skórze doświadczyli tego Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński.