OFICJALNIE: Następca Thierry'ego Henry'ego wybrany. Montreal Impact ma nowego trenera

OFICJALNIE: Następca Thierry'ego Henry'ego wybrany. Montreal Impact ma nowego trenera
Redakcja
Redakcja
Źródło: Montreal Impact

Wilfried Nancy, dotychczasowy asystent Thierry’ego Henry’ego, został pierwszym trenerem CF Montreal.

Z kolei asystentami Nancy’ego będą Kwame Ampadu i Laurent Ciman. Jego sztab uzupełnią trener bramkarzy Rémy Vercoutre i trener przygotowania fizycznego Jules Gueguen.

Nancy nie był świetnym zawodnikiem. Profesjonalnie grał w piłkę w latach 1995-2005, głównie w rodzimym Sporting Toulon Var, w Ligue 2. Postanowił więc kształcić się na trenera. W ramach partnerstwa MLS i Francuskiej Federacji Piłki Nożnej, uzyskał licencję trenerską Elite Formation (EFCL) w 2014 roku. Posiada również licencję trenerską A wydaną przez Canadian Soccer Association.

W akademii klubu pracuje od jej powstania w 2011 roku. Był tam głównym trenerem drużyny do lat 18 w latach 2011-2013, do lat 21 w 2014 i do lat 16 w 2014 i 2015 roku.

Jeśli zaś chodzi o pierwszy zespół, 43-latek był asystentem trenera od 7 stycznia 2016 roku. Znajdował się w sztabie, kiedy Montreal zdobył mistrzostwo Kanady w 2019 roku oraz kiedy drużyna dochodziła do playoffów w 2016 i 2020 roku.

Długo czekał na objęcie tego najważniejszego stanowiska, ale doczekał się. Po rezygnacji Thierry’ego Henry’ego, działacze klubu postanowili postawić na zaufanego pracownika.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy