Oficjalnie: Nowa umowa Friedela
2014-06-09 19:15:57; Aktualizacja: 11 lat temu
43-letni Brad Friedel postanowił podpisać kolejny, roczny kontrakt z Tottenhamem Hotspur – donosi oficjalna strona internetowa angielskiego klubu.
Kariera amerykańskiego bramkarza w Anglii trwa już 17 lat - występował w Liverpoolu, Blackburn Rovers, Aston Villi i od 2011 roku do dziś w Tottenhamie.
W barwach popularnych „Kogutów” rozegrał do tej pory 67 spotkań. Jest najstarszym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek wystąpił w meczu londyńskiego zespołu - w 2012 roku pobił 80-letni rekord Jimmy’ego Cantrella. W zeszłym sezonie zagrał w jednym spotkaniu Premier League.
Friedel będzie działał na rzecz Tottenhamu również po zakończeniu swojej sportowej przygody. Klub ogłosił, że Amerykanin będzie ambasadorem Tottenhamu w Stanach Zjednoczonych. Były gracz Aston Villi ma promować wizerunek klubu z White Hart Lane w swojej ojczyźnie.Popularne
Brad Friedel ma na swoim koncie 82 występy dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych, zagrał z nią na dwóch mundialach (1998, 2002). Karierę w kadrze zakończył już w 2005 roku.








![Miał na stole cztery opcje z Ekstraklasy, wybrał transfer do rewelacji Ligi Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/113907/170x113/irfan-can-egribayat.jpg)


![Skrzydłowy Lecha Poznań wypada na cztery miesiące [OFICJALNIE]](img/photos/112412/170x113/kornel-lisman-mikael-ishak.jpg)







![Skrzydłowy Lecha Poznań wypada na cztery miesiące [OFICJALNIE]](img/photos/112412/90x60/kornel-lisman-mikael-ishak.jpg)








